Category

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 czerwca 2026 r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przeżywamy dziesiątą niedzielę w ciągu roku. Trwa miesiąc czerwiec, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dziś obchodzimy także Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bogu za dar Odkupienia, za Kościół, Ojczyznę, parafię i rodziny.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku, 11 czerwca, codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się na Mszy Świętej, a po niej uczestniczymy w nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej.

4. W czwartek, 11 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół.

5. W piątek, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 13 czerwca, wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Zapraszamy na stałe spotkania i wydarzenia parafialne:
• nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej;
• spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 19.45 w kościele;
• spotkanie wspólnoty Magnalia Dei w środę o godz. 19 • zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

8. „Młodzi dla Świata – 10 lat po ŚDM Kraków 2016” zapraszają na koncert jubileuszowy, który odbędzie się dziś o godz. 17.00 w Parku Wiejskim w Zielonkach. Wstęp wolny.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych rejonów parafii za przygotowanie pięknych ołtarzy, rodzinom i sąsiadom za wspólną pracę oraz troskę o godny przebieg uroczystości. Dziękujemy panu Organiście, p. Kościelnemu, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, szafarzom, scholii, chórowi parafialnemu, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty. Wyrażamy wdzięczność strażakom z OSP Bibice, oraz wszystkim, którzy pomagali w zabezpieczeniu trasy procesji. Niech Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszelkie dobro.

10 Odpust parafialny – 21 czerwca 2026 r. połączony z wizytacją kanoniczną Księdza Biskupa, uroczystym wprowadzeniem relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, Świętem Parafii oraz Świętem Sołectwa Bibice:
• godz. 10.00 – spotkanie Księdza Biskupa z grupami parafialnymi osób dorosłych, młodzieży dzieci
• godz. 11.00 – uroczyste powitanie Księdza Biskupa, wprowadzenie relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów oraz suma odpustowa;
• po Mszy Świętej – procesja eucharystyczna oraz spotkanie Księdza Biskupa z dziećmi i młodzieżą;
• koncert oraz wspólne świętowanie połączone ze Świętem Parafii i Świętem Sołectwa Bibice;
• godz. 15.00 – spotkanie Księdza Biskupa z chórem parafialnym;
• godz. 16.00 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Prosimy o upieczenie ciasta. Osoby chętne proszę o zapisanie się w zakrystii.

11. W niedzielę, 14 czerwca, Wspólnota Magnalia Dei zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta parafialna, po której o godz. 17.00 rozpocznie się modlitwa uwielbienia. Spotkanie zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

12. Trwają prace remontowe i porządkowe w dolnym kościele. 14. Prosimy o usunięcie roślin przy grobach od strony ul. Kasztanowej. Planowany jest remont i malowanie przęseł ogrodzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 8 VI – Święta Jadwiga Królowa
• 9 VI – Święty Efrem
• 10 VI – Błogosławiony Bogumił • 11 VI – Święty Barnaba Apostoł 13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz dobrej i błogosławionej niedzieli.

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 maja 2026 r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ze szczególną czcią wyznajemy wiarę w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Warto pamiętać, że ilekroć świadomie wykonujemy znak krzyża świętego, oddajemy chwałę Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.Otoczmy dzieci miłościa I opieką. Po Mszy św. Lektorzy poczęstują dzieci słodyczami

3. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30.

4. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty, udział we Mszy św. oraz spotkanie po Mszy św. w piątek.

5. We wtorek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie wszystkich osób, które chciałyby włączyć się w przygotowanie Święta Parafii oraz Święta Sołectwa Bibice. Uroczystości odbędą się 21 czerwca podczas odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Planujemy wspólny piknik parafialny, spotkanie integracyjne mieszkańców oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Zachęcam wszystkich do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Potrzebne są osoby do pomocy organizacyjnej, przygotowania poczęstunku, atrakcji dla dzieci oraz wielu innych działań. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy zechcą poświęcić swój czas i siły dla dobra naszej wspólnoty parafialnej i mieszkańców Bibic.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą o godz. 8, 10, 16. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Trasa: Rynek, Spacerowa, Bławatkowa, Kościuszki, Kościelna i Rynek. Serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział w procesji Bożego Ciała. Zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonienia. Proszę również o podjęcie posługi niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zwracam się także z gorącą prośbą o włączenie się w przygotowanie ołtarzy oraz pomoc w organizacji tej pięknej uroczystości. Niech będzie to wyraz naszej wiary, wdzięczności Bogu oraz bezinteresownej miłości, która buduje wspólnotę i jedność naszej parafii.

7.Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się codziennie po wieczornej Mszy Świętej wraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.30.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek:
– odwiedziny chorych od godz. 10.00,; spowiedź święta od godz. 16.00 do 18.00;Msza Święta o godz. 18.00,:- nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 18.30.
W pierwszą sobotę:
– Msza Święta o godz. 8.00,
– nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka kandydatów na ministrantów.

10. Dziękuję wszystkim osobom przygotowującym ołtarze na Boże Ciało, troszczącym się o piękno naszej świątyni i jej otoczenia oraz angażującym się w życie parafii.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Kotulski. Pogrzeb śp Jolanty Ryczko będzie we wtorek o godz. 15.

12. KANCELARIA PARAFIALNA ©EZIE CZYNNA W PONIEDZIAŁĘK I ŚRODĘ OD 18:45 DO 19:30

13. Wszystkim obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki MBNP – naszej Patronki

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 maja 2026 r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty prowadzi nas do głębszego zrozumienia tajemnicy Eucharystii i całej prawdy. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi pokój. Nie lękajmy się – On wszystkiego nas nauczy. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 przeżywamy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z ubiegłego roku. Dobiega także końca Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom, rodzicom, dziadkom i wszystkim bliskim za liczny udział w codziennej Eucharystii i wspólnej modlitwie. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Katarzyny za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Na ręcę pani Anny Sobczyk dziękuję wszystkim Rodzicom za piękne włączenie się w przygpt przygotowanie dzieci oraz aktywny udział w białym tygodniu.

3. Trwa miesiąc maj. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej o godz. 18 a w niedzielę po Mszy Świętej po Mszy św. o godz. 16. W tym tygodniu zapraszamy także na stałe spotkania parafialne: we wtorek o godz. 20.30 – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, w środę o godz. 19.00 – spotkanie wspólnoty Magnalia Dei, w czwartek o godz. 18.45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, natomiast w sobotę o godz. 10.00 – zbiórka kandydatów na ministrantów i lektorów.

4. Jutro, 25 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i życiu Kościoła. Msze Święte będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.

5. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach – żyjących i zmarłych. Jezu Ufam Tobie!

6. W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kapłanów, diakonów, kleryków oraz o nowe powołania. Tego dnia przypada również 45. rocznica śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na remont dolnego kościoła. Z wykonawcami najważniejszych prac zostały już uzgodnione warunki realizacji i – jeśli nie pojawią się przeszkody – w najbliższych dniach rozpoczną się prace remontowe. Bóg zapłać za każdą ofiarę i życzliwość.

8. Sołtys Bibic Pan Tadeusz Łysek zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w piątek 29 maja o godz. 19.00 w Domu Ludowym. Podczas zebrania podejmowane będą decyzje dotyczące realizowanych zadań i kierunków rozwoju naszej miejscowości. Warto przyjść i współdecydować o Bibicach.

9. Sołectwo Bibice, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Klub Sportowy Bibiczanka zapraszają na Rodzinny Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie odbędzie się na dolnych boiskach KS Bibiczanka przy ul. Lipowej w sobotę 30 maja od godz. 14.00.

10. W sobotę 30 maja wyruszy XIX Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy prowadzone są do 28 maja. Powrót z Kalwarii przewidziany jest autokarami. Szczegóły znajdują się na plakacie.

11. Organizatorzy zapraszają na Archidiecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 13 czerwca w Rabce-Zdroju przy kościele św. Marii Magdaleny. W programie Eucharystia, gra miejska, wspólne śpiewanie i koncert. Zapisy przez stronę www.mlodzi.diecezja.pl. 12. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Lednica 2026. Wyjazd planowany jest 6 czerwca o godz. 1.00 spod Jubilatu w Krakowie, koszt uczestnictwa 250 zł. Zapisy do 29 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 maja o godz. 19.00 przy Placu Mariackim 7 w Krakowie.

13. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od godz. 18.45 do 19.30.

14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Trójcy, kończącą czas Komunii Świętej wielkanocnej.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

26 maja – Święty Filip Nereusz (1515–1595);

27 maja – Święty Augustyn z Canterbury (†604 lub 605);

27 maja – Święty Paweł VI (1897–1978);

29 maja – Święta Urszula Ledóchowska (1865–1939);

30 maja – Święty Jan Sarkander (1576–1620);

30 maja – Święta Zdzisława (1215–1252).

Szczęść Boże!

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 maja 2026

By Ogłoszenia Duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan po swoim zmartwychwstaniu wstępuje do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce w domu Ojca. Prośmy, abyśmy nigdy nie stracili nadziei życia wiecznego i zawsze byli wierni Chrystusowi.

2. W poniedziałek, 18 maja, przypada 106. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego pontyfikatu, za świadectwo wiary, modlitwy i miłości do Kościoła oraz Ojczyzny. Niech jego słowa „Totus Tuus” uczą nas całkowitego zawierzenia Matce Bożej.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie we wtorek o godz. 20:30.
Spotkanie wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19:00.
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VIII i I szkół średnich będzie miała spotkanie w czwartek o godz. 18:45.
Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10:00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Jest to także zakończenie okresu wielkanocnego i ostatni moment na wypełnienie przykazania o Komunii Świętej wielkanocnej. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego.

5. W niedzielę, 24 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które przystąpiły do tego sakramentu w ubiegłym roku, czyli w 2025 roku. Uroczystość będzie miała miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.Dzieci wraz z rodzicami zapraszam w piątek na spotkanie organizacyjne i przygotowanie do tej uroczystości o godz. 16:00. Natomiast od godz. 16:30 do godz. 17:30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej dla dzieci oraz ich rodzin.

6.W przyszłą niedzielę modlimy się również za Kościół w Chinach oraz za wszystkich chrześcijan prześladowanych za wiarę. Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie.

7. Nabożeństwa majowe sprawujemy codziennie o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy przez cały Biały Tydzień na Mszę Świętą o godz. 18:00, w strojach komunijnych. Wraz z Katechetami proponujemy następujący porządek modlitwy: • Poniedziałek – 18 maja – modlitwa za Mamy • Wtorek – 19 maja – modlitwa za Tatusiów • Środa – 20 maja – modlitwa za Rodziców chrzestnych • Czwartek – 21 maja – modlitwa za Babcie i Dziadków • Piątek – 22 maja – modlitwa za Rodzeństwo • Sobota – 23 maja – modlitwa za Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców oraz poświęcenie pamiątek otrzymanych z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

9. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, za piękne posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz troskę o teren wokół świątyni i plebanii. Dziękuję również za dar ołtarza w postaci kilku kompletów nowych obrusów na ołtarze, które będą służyć naszej wspólnocie podczas liturgii. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i okazane serce.

10. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom za ofiary składane na remont dolnego kościoła. Dzięki wspólnej trosce i życzliwości w ciągu najbliższych kilkunastu dni rozpoczną się prace remontowe. Z wykonawcami najważniejszych elementów remontu zostały już uzgodnione warunki realizacji prac. Bóg zapłać za wszelką pomoc, życzliwość i odpowiedzialność za naszą parafię.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Krzysztof Gontarczyk. Zmarłego parafianina polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia skłądam, obchodzącym rocznice składam serdeczne życzenia.

Szczęść Boże!

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 maja 2026

By Ogłoszenia Duszpasterskie
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejsza liturgia przypomina nam słowa Jezusa: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam”. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby nasze rodziny, parafia i Ojczyzna były miejscem wiary, miłości i Bożego pokoju.

2. Wspólnota Magnalia Dei zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym – Sakramencie dzisiaj po Mszy św. o godz. 16, czyli około godz. 17.

– Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie we wtorek o godz. 20:30.
– Spotkanie wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.00.
– Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w niedzielę o godz. 9:30.
-Dziś o godz. 17:30 w Domu Ludowym w Bibicach odbędzie się spotkanie i warsztaty pt. „Zdążyć przed Alzheimerem”, poświęcone trosce o pamięć, kondycję mózgu i zdrowy styl życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

3. Spotkanie młodzieży z klas 8 oraz 1 szkół średnich przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18:45.

4. W środę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Różaniec Fatimski o godz. 17.00.

5. W czwartek, 14 maja, przypada święto Świętego Macieja Apostoła.

6. W sobotę, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.

7. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zachęcam do udziału.

8. SPOWIEDŹ DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. ORAZ ICH RODZIN BĘDZIE W PIĄTEK OD GODZ. 16 DO 17.30.Komunia św. w sobotę, 16 maja, o godz. 10.30 i 12.30, a w niedzielę, 17 maja, o godz. 11.00. Rocznica Komunii św. będzie w niedzielę, 24 maja, o godz. 11.00.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od godz. 18:45 do 19:30.

10. Sołtys Bibic informuje, że drugą ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w piątek, 15 maja, w Domu Ludowym w godz. 9.00–10.00 oraz 16.00–17.00.

11. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na dolny kościół. W poniedziałek i wtorek odbędą się spotkania z wykonawcami i zostanie ustalony harmonogram prac.

12. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci klas trzecich za piękne i bardzo staranne posprzątanie naszego kościoła, terenu wokół świątyni oraz plebanii przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję za poświęcony czas, trud, troskę o każdy szczegół, wspólną pracę oraz świadectwo odpowiedzialności i zaangażowania w życie naszej parafii. Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności nasza świątynia oraz jej otoczenie zostały przygotowane w sposób naprawdę piękny i godny na przeżycie tej ważnej uroczystości. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim okazane dobro, życzliwość i otwarte serce.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii www.parafiabibice.pl.

Szczęść Boże!

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 maja 2026

By Ogłoszenia Duszpasterskie
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni darami Bożymi, będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu podczas świątecznej Mszy Świętej będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele – środa, 6 maja, godz. 10.

3. W piątek przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Tego dnia przypada także 81. rocznica zakończenia II wojny światowej. Będziemy również prosić Boga o pokój w naszej Ojczyźnie, u naszych sąsiadów i na całym świecie, aby kolejne pokolenia Polaków żyły w pokoju. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię – piątek, 8 maja, godz. 18.Z racji przypadającej uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dokładnie w piątek przypada też 1. rocznica wyboru papieża Leona XIV. Właśnie 8 maja 2025 roku kardynał Robert Prevost został wybrany na kolejnego papieża Kościoła katolickiego. Dzień 8 maja urasta w tym wyborze do rangi symbolu – to dzień zakończenia II wojny światowej. Módlmy się za papieża, aby prowadzony światłem Ducha Świętego umacniał Kościół Chrystusowy i skutecznie zabiegał o pokój na świecie – 8 maja.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej – codziennie, godz. 18:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6. Koncert „Mater Polonia” w Centrum Macierz Polonia – niedziela, 3 maja, godz. 18:00.

7. Parafialny Zespół Synodalny – wtorek, godz. 20:15.

8 Wspólnota Magnalia Dei – środa, godz. 19:00.

9. Spotkanie młodzieży do bierzmowania – czwartek, godz. 19:00.

10. Spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów – niedziela, godz. 9:30.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: – wtorek, 5 maja – Św. Stanisław Kazimierczyk – środa, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub – piątek, 8 maja – Św. Stanisław, biskup i męczennik

12. Kancelaria PArafialna będzie czynna w poniedziałek I środę od 18:45-do 19:30; w sobotę od 9 do 10

13. Pani Elżbiecie Banaś dziękuję za kwiaty. Paniom Krystynie Sikora, Bożenie Jamróz i Irenie Szwagrzyk dziękuję za dekorację i troskę o kwiaty w kościele. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, a także obchodzącym w tym tygodniu urodziny i rocznice, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zdrowia oraz wszelkich potrzebnych łask.

Szczęść Boże !

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 kwietnia 2026

By Ogłoszenia Duszpasterskie
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o powołania. Prośmy Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w winnicy Pańskiej. Módlmy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W tym tygodniu szczególnie modlimy się o powołania z naszej parafii. Polecajmy tę intencję Matce Najświętszej – Wychowawczyni powołań.

2. Przeżywamy także Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Módlmy się o bezpieczeństwo na drogach i wzajemny szacunek.

3. Msza Święta ku czci św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy – oraz modlitwa za ofiary obozów i prześladowań w Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. środa, 29 kwietnia, godz. 18:00

4. Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów udam się. piątek, 1 maja, godz. 10:00

5. W pierwszy piątek miesiąca oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych i seniorów wyjadę z posługą sakramentalną w pątek o 10. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:00 do 18:00. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18:00. Jest to dzień wspomnienia św. Józefa Robotnika – dzień modlitw za pracujących i bezrobotnych. W tym dniu obowiązuje dyspensa od pokarmów mięsnych. piątek, 1 maja

6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:30. Zachęcam do modlitwy także w rodzinach w sąsiedztwie i przy kapliczkach.

7. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi z aktem oddania rodzin Matce Bożej o godz. 8:00. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie, modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka oraz pragnących potomstwa, a także zmiana tajemnic różańcowych. Teksty aktów oddania Matce Bożej można zabrać po Mszy Świętej. Sobota.

8. Liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Święte w sobotę o godz. 8:00, 11:00 i 18:00. sobota, 2 maja

9. Dzień Flagi i Dzień Polonii – pamiętajmy o modlitwie i wywieszeniu flag. sobota, 2 maja

10. W niedzielę odbędzie się koncert wiosenny zespołu Czerwone Korale w roku jubileuszowym 10-lecia zespołu. Serdecznie zapraszamy. niedziela, 26 kwietnia, godz. 17:00, Hala Sportowa w Zielonkach (ul. Księdza Jana Michalika 2A)

11. W środę odbędzie się wykład pt. „Chrapanie to głośny i często groźny dla nas wróg”. W wykładzie będą uwzględnione kwestie przyczyn, objawów, diagnostyki oraz sposobów leczenia chrapania i obturacyjnego bezdechu w czasie snu, a także konsekwencje nieleczonego chrapania. Wykład wygłosi płk. dr nauk medycznych Andrzej Kozok. środa, 29 kwietnia, godz. 19:00, w sali na plebanii

12. Orkiestra Wola zaprasza na wydarzenie „Wola Wolności – Wielkie Granie Pokoleń”, które odbędzie się w niedzielę, 3 maja 2026 r. w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej. Wystąpi m.in. Mała Armia Janosika wraz z Orkiestrą Wola. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

13. Pani dr Elżbiecie Banaś dziękuję za kwiaty. Paniom Bożenie Jamróz i Irenie Szwagrzyk dziękuję za troskę o kwiaty w kościele. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, a także obchodzącym w tym tygodniu urodziny i rocznice, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zdrowia oraz wszelkich potrzebnych łask.

Szczęść Boże !

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 kwietnia 2026 r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół mamy jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie. Przypomnijmy słowa Świętego Jana Pawła II z Łagiewnik (2002 r.): „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia… Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Głośmy miłosierdzie i okazujmy je wszystkim.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

3. We wtorek, 14 kwietnia – Święto Chrztu Polski, przypomnienie o chrześcijańskich korzeniach naszego narodu.

4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego.

5. Zapraszamy do włączenia się w Parafialny Zespół Synodalny. Osoby, które chcą współtworzyć życie parafii, dzielić się doświadczeniem wiary i brać odpowiedzialność za jej rozwój, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

6. Koronka do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

7. Środa, godz. 16.00 – katecheza dla dzieci z klas III.

8. Środa, godz. 19.00 – spotkanie Magnalia Dei.

9. Czwartek, godz. 18.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Malta Służba Medyczna.

10. Sobota, godz. 10.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

11. Orkiestra Wola serdecznie zaprasza wszystkich Parafian i Gości na wydarzenie „Wola Wolności – Wielkie Granie Pokoleń”, które odbędzie się 3 maja 2026 r. w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na plakatach przed kościołem. Organizatorzy zachęcają do zakupu biletów oraz udziału w tym wyjątkowym, muzycznym widowisku, które będzie niepowtarzalnym połączeniem różnych światów – Mała Armia Janosika wystąpi w towarzystwie Orkiestry Wola, a na scenie spotkają się energia największej w Polsce góralskiej kapeli z potęgą brzmienia instrumentów dętych. Jak podkreślają członkowie orkiestry, będzie to niezwykłe spotkanie muzycznych tradycji i pokoleń, a Państwa obecność będzie dla nich ogromną radością. Serdecznie zapraszamy do udziału.

12. W tym tygodniu patronuje nam: poniedziałek,

13 kwietnia – Święty Marcin I, papież i męczennik.

13. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl oraz na stronie FB: Bibice – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Szczęść Boże!

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.04.2026r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać nas swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i dawać odwagę do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Odwiedźmy groby naszych najbliższych.

2. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolnym od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na święta i do przeżycia Triduum Sacrum. Bóg zapłać panu kościelnemu, panu organiście, nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, pani katechetce Katarzynie. Na ręce pani Krystyny Sikory dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje na Niedzielę Palmową, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także sprzątali w kościele i wokół kościoła. Dziękuję za wykonanie konstrukcji do Ciemnicy panu Dariuszowi Adamiakowi, Dziękuję Chórowi Psalite Deo, Ceremoniarzom, Ministrantom, Lektorom i wszystkim, którzy podjęli się posługi przy ołtarzu w czasie Triduum Sacrum. Dziękuję Paniom niosącym feretrony w czasie procesji. Na ręce pana Tadeusza Łyska dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali prezentację Pucheroków. Na ręce pani Anny Leginowicz dziękuję przygotowującym dekorację przy kościele. Na ręce pani Izabeli Sosnowskiej dziękuję harcerzom, a na ręce pana Marka Małka dziękuję druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie Drogi Krzyżowej i zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i właściwego przeżycia tych wielkich dni w roku liturgicznym. Bardzo dziękuję za dary do kuchni oraz tym, którzy przywozili żywność do naszej parafii.

5. Katecheza dla dzieci z klas III będzie w środę o godz. 16. Spotkanie Wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.

NIE BĘDZIE W TYM TYGDNIU SPOTKANIA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.

6. . Drugi Synod w Archidiecezji Krakowskiej – zachęcam i zapraszam do pracy w grupie synodalnej. Chętnych proszę o kontakt. Warsztaty dla liderów i członków zespołów II Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Krakowskiej odbędą się 10–11 kwietnia 2026 r.. Przygotowują one do pracy parafialne grupy synodalne, które powstają od 31 marca 2026 r. w ramach procesu odnowy Kościoła zainaugurowanego przez kard. Grzegorza Rysia. 6. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w środę i w piątek od 18:45 do 19:30.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą wieczorną Mszą Świętą.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza na 27. akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w następną niedzielę, 12 kwietnia 2026 r., w godzinach od 9:00 do 13:00 w remizie OSP Bibice, ul. Tadeusza Kościuszki 5.

9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy Świętych znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii: www.parafiabibice.pl i na stronie Facebook: Bibice – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Szczęść Boże!

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.03.2026 r.

By Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Przeżywamy NIEDZIELĘ PALMOWĄ. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00. Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 18:30.

2. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w poniedziałek:od godz. 7:30 do 9:00 oraz od 16:00 do 20:00,
z przerwą od 18:00 do 18:30.

3. Sołtys Bibic, pan Tadeusz Łysek, zaprasza w Niedzielę Palmową do Domu Ludowego na godz. 12:15. Dzięki inicjatywie Bibiczanina, regionalisty pana Henryka Banasia, wystąpią PUCHEROKI – tradycja sięgająca XVII wieku. Zapraszamy serdecznie.

4. Koło Gospodyń i Gospodarzy w Bibicach zaprasza na KIERMASZ WIELKANOCNY, w ramach przeglądu Pucheroków, w Niedzielę Palmową od godz. 9:00 na Rynku w Bibicach.
Będzie można nabyć żurek, chrzan i inne świąteczne przysmaki. Członkinie i Członkowie Koła aktywnie włączają się w przygotowanie każdej uroczystości religijnej i świeckiej w Bibicach. Zachęcamy do wsparcia lokalnej tradycji.

5. KANCELARIA PARAFIALNA czynna: poniedziałek: 7:30–8:00; środa: 18:45–19:30

6. WIELKI CZWARTEK – pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Pan Jezus ustanowił EUCHARYSTIĘ i KAPŁAŃSTWO. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i ADORACJA do godz. 22:00. Serdecznie zapraszam.

7. WIELKI PIĄTEK – obowiązuje POST ŚCISŁY i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Post ścisły: trzy posiłki – jeden do syta, dwa lekkie. Obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od 14 roku życia. Przez cały dzień ADORACJA w Ciemnicy.
O godz. 15:00 – rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Droga Krzyżowa o godz. 17:30. LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU o godz. 18:00: Męka Pańska według św. Jana, modlitwa powszechna, ADORACJA KRZYŻA, Komunia Święta i przeniesienie do GROBU PAŃSKIEGO.
Odśpiewamy III części Gorzkich Żali. Po pierwszej części będzie kazanie pasyjne. Adoracja do godz. 24:00. Zapraszamy do czuwania STRAŻAKÓW i HARCERZY. Ofiara przy adoracji Krzyża będzie przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Ziemi świętej

8. WIELKA SOBOTA – ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO od godz. 9:00. Poświęcenie pokarmów: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00. WIGILIA PASCHALNA o godz. 18:00:zapalenie PASCHAŁU, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę o przyniesienie świec.

9. WIELKA NIEDZIELA – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE REZUREKCJA i Msza Święta o godz. 6:00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9:30.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o 8;11 i 16. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawał II w Krakowie

11. Zachęcam do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta we wtorek od godz. 14:30.
Proszę także o włączenie się w liturgię Wielkiego Tygodnia.

12. Proszę o dbanie o porządek na cmentarzu. Odpady bio – do miejsca wyznaczonego, pozostałe – do kontenera. Proszę o segregację dekoracji po pogrzebach. Zachęcam do korzystania ze zniczodzielni.
Bóg zapłać.

13. POGRZEB śp. Eulalii Gajewskiej-Lizak we wtorek o godz. 13:00. Różaniec o godz. 12:30.

14. Dziękuję za dary do kuchni i przygotowanie kościoła. Dziękuję za wykonanie palm i dekorację kościoła państwu: Krystynie i Andrzejowi Sikorom, Jadwidze Adamiak, Bożenie Jamróz, Bogusławie Babich, Dariuszowi Adamiakowi za przygotowanie konstrukcji do przygotowania Ciemnicy. Panu Robertowi Gołdzie za bukszpan. Dziękuję pani Irenie Szwagrzyk za pomoc przy Drodze Krzyżowej oraz Druhom Strażakom za zabezpieczenie trasy.

15. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablocie, na stronie:
www.parafiabibice.pl oraz Facebook: Bibice – Parafia MBNP.

Szczęść Boże!