Ogłoszenia Duszpasterskie 18 lutego 2024

By 19 lutego 2024No Comments
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

3. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna”, gdzie do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się w kościelnej kruchcie u wolontariuszy CARITASU. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej, a naszą jałmużnę postną przyniesiemy w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. O innych przedsięwzięciach CARITASU będziemy sukcesywnie informowali.

4. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:
– dzieci na godz. 17; młodzież i dorosłych na godz. 18:30.

5. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

6. W sobotę 9 marca br. odbędzie się wielkopostna parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Świętokrzyskich. W planie: Bazylika na Świętym Krzyżu, Sanktuarium NMP Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie- Godowie oraz Ameliówka- rekreacyjny spacer w miejscu, gdzie jest największe stężenie jodu w Polsce. W cenie: przejazd, parkingi, ubezpieczenie, opieka pilota i przewodnika, miejscowi przewodnicy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obiad, kawa (herbata) z ciastkiem, mała pamiątka. Zapisy wraz z wpłatą 150 zł. w zakrystii parafii Bibice lub kancelarii parafialnej do 1 marca br. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych parafian oraz gości.

7. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

8. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

9. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza na 21 akcje krwiodawstwa która odbędzie w najbliższą niedzielę 25 lutego w godzinach od 9:00 – 13:00. Remiza OSP Bibice Tadeusza Kościuszki 5.

10. Dziękuję za dzisiejszą składkę na sfinansowanie węzła sanitarnego(jest już prawie gotowy- trzeba tylko jeszcze jedną rzecz dorobić i można będzie można uruchomić) Składam podziękowania firmie p. Jacka Pachla z za wykonanie prac związanych z kanalizacją w węźle sanitarnym. Paniom Krystynom dziękuje za wykonanie dekoracji na Wielki Post Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy