Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 kwietnia 2024

By 22 kwietnia 2024No Comments
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10. Proszę rodziców o zachęcenie swoich synów do włączenia się do Służby Liturgicznej Ołtarza.

5. Spotkania katechetyczne przygotowujące dzieci do pierwszej Komunii św. w tym tygodniu odbędą się w następującym porządku:

– WSZYSTKIE GRUPY – ŚPIEW Z PANEM ORGANISTĄ – w środę 24.04.2024 19.00
– WSZYSTKIE GRUPY – KATECHEZA Z KSIĘDZEM NA TEMAT SAKRAMENTU POKUTY w czwartek 25.

04 .2024 19.00 ( prosimy, aby wszyscy uczniowie znali formułę spowiedzi).

6. MSZE ŚW. W TYM TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY BĘDĄ O GODZ. 18. KANCELARIA BĘDZIE CZYNNA W ŚRODĘ I PIĄTEK OD 18:45 DO 19:30 ORAZ W SOBOTĘ OD GODZ. 9 DO 10.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
– W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

8. Pogrzeb śp. Jana Wadowskiego będzie we wtorek o godz. 14. Prośmy o dar życia wiecznego dla zmarłego i pociechę dla rodziny.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele inwestycyjne parafii. Miłej i błogosławionej niedzieli. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!