Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 marca 2024

By 4 marca 2024No Comments
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa:
– dla dzieci o godz. 17
– dla młodzieży i dorosłych pt. o godz. 18.30
– niedziela po Mszy o godz. 11

2. Chętnych Panów do włączenia się do RYCERZY KOLUMBA zapraszam w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 16. Po Mszy św. będzie przyjęcie do Rycerzy Kolumba.

3. Zachęcam do włączenia się do Róży Różańcowej pw. Najśw. Rodziny. Zainaugurujemy modlitwę w uroczystość św. Józefa na Mszy św. o godz. 19.

4. Grupa Magnalia Dei poprowadzi czuwanie w najbliższą środę po Mszy św. i nowennie. Uwielbienie zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Spotkanie scholi dziecięcej będzie w piątek o godz. 17:30 na plebanii.

6. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Przez najbliższe trzy tygodnie spotkamy jego wolontariuszy zbierających pomoc żywnościową dla najuboższych w sklepach naszego miasteczka/osiedla. A od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane wielkanocne paschaliki i baranki – dochód z ich sprzedaży zasili parafialny oddział CARITASU.

7. W najbliższą sobotę 9 marca odbędzie się parafialna pielgrzymka Wielkopostna na Święty Krzyż, do Sanktuarium NMP Bolesnej Królowej Polski do Kałkowa- Godowa, oraz na Ameliówkę w Górach Świętokrzyskich. Pozostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii lub kancelarii z wpłatą 150 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30 sprzed naszego kościoła. Zapraszamy.

8. W piątek 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

9. Ochotnicza Straż pożarna w Bibicach dziękuje wszystkim, którzy wzięli w ubiegłą niedzielę czynny udział w naszej 21 akcji krwiodawstwa. Podczas zbiórki krwi zarejestrowanych zostało 41 osób, krew oddało 29 osób, uzyskaliśmy 13 litrów życiodajnego płynu. Tym samym 21 akcja krwiodawstwa poskutkowała przekroczeniem poziomu 300 litrów krwi zebranej we wszystkich dotychczasowych edycjach. Zachęcamy serdecznie wszystkich i zapraszamy już 5 maja 2024. Dobro powraca, dla wszystkich ogromne brawa.

10. Sołtys Bibic Tadeusz Łysek uprzejmie informuje, że podatki od nieruchomości i rolne można zapłacić w Domu Ludowym, Rynek 2 w sobotę 9 marca od godz. 9.00 do 12.00.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!