Ogłoszenia Duszpasterskie 11 lutego 2024

By 11 lutego 2024No Comments
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Bardzo dziękuję za możliwość wspólnej modlitwy i rozmowy w Waszych domach. Bardzo dziękuję za znalezienie czasu (zwalnianie się z pracy i układanie tak obowiązków szczególnie zawodowych, by spotkać się z kapłanem na kolędzie). Postulaty, sugestie wysuwane przez parafian przeanalizujemy na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i podejmiemy stosowne działania. Dziękuję za życzliwość, gościnność i milą atmosferę. Bardzo dziękuję za składane ofiary przy okazji kolędy na moje utrzymanie i przeznaczone na potrzeby parafii. Dziękuję także imieniu, archidiecezji, misjonarzy, kapłanów emerytów i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, ponieważ część z ofiar składanych przy okazji kolędy jest przeznaczone na te cele. Bardzo dziękuję także i imieniu ministrantów i lektorów za składane im ofiary, jako wyraz wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu. Za wszystko dobro niech Pan Jezus błogosławi, a Matka Boża Nieustającej Pomocy ma w swojej opiece. Bóg zapłać. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmuję modlitwą.

2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Okazja do spowiedzi od godz. 15:30. O godz. 16 Msza św. Po Mszy św. możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem,

3. Dzisiaj o godz. 10 do 11 i w poniedziałek i wtorek adoracja w ramach 40. godzinnego nabożeństwa od godz. 17 do 18.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 8,9:30,18. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc nasz (archi) diecezjalny oddział CARITAS przez złożenie ofiary do puszek.

5. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco, o jednej już dziś chcemy powiedzieć: chodzi o „Jałmużnę postną” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się w parafialnym oddziale organizacji; tam też prosimy je oddać na zakończenie czasu pokuty i przemiany – najlepiej do Niedzieli Palmowej. Pragniemy naszą jałmużnę postną przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

8. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 17, młodzież i dorośli na godz. 18:30, W niedzielę droga krzyżowa po Mszy św. o godz. 11. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych: nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych przygotowane zostało w Biurze Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

9. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że decyzje podatkowe od nieruchomości i rolne na rok 2024 można odebrać w Domu Ludowym, Rynek 2 w sobotę oraz w niedzielę 11 lutego od godz. 9.00 do 12.30 i od godz. 17.00 do 17.30.

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy