Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 III 2024 r.

By 24 marca 2024No Comments
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.

2. W niedzielę Palmową w Bibicach od świtu Pucheroki odwiedzają domy gospodyń i gospodarzy. Głoszą oracje i w zamian dostają drobne podarunki. Potem razem spotykają się na Przeglądzie Pucheroków aby swoje oracje zaprezentować wszystkim mieszkańcom. Sołtys Bibic p. Tadeusz Łysek w imieniu Pucheroków zaprasza na Rynek o godz. 12.15 tej. Warto przyjść z dziećmi, aby zobaczyć tę jedyną taką w Polsce podtrzymywaną z pokolenia na pokolenie tradycję.

3. Zachęcam do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZECKA POCZĘTEGO. Chętnych zapraszam w poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najśw. Maryi Panny na Mszę św. o 18. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek godz. 18:45-19:30; środa 18:45-19:30.

5. W Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. Czuwanie po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej poprowadzi chór Psalite Deo. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 15: 00 będzie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18: 00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Odśpiewamy 3. cz. Gorzkich Żali. Adoracja będzie do godz. 24. Zapraszam do czuwania przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków, Harcerzy.

7. Wielka Sobota – od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów o godz. 9; 10; 11; 12; i 13.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego

8. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan. Procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6. W Wielką Niedzielę dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9: 30.

9. Powstała w naszej parafii Róża Różańcowa pw. Najświętszej Rodziny. Ponieważ kilka rodzin zgłosiło chęć włączenia się do modlitwy. Proponuję i zachęcam do włączenia się do kolejnej Róży pw. bł. Rodziny Ulmów.

10. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie kościoła oraz otoczenia na święta w środę od godz. 9. Proszę także do włączenia się i prowadzenia liturgii w Wielkim Tygodniu.

11.Uprzejmie proszę o dbanie o porządek na cmentarzu. Odpady bio proszę wrzucać do miejsca wyznaczonego. Wszystkie inne odpady proszę wrzucać do kontenera. Proszę także rodziny, które organizowały pogrzeb w czasie dla siebie odpowiednim o oddzielenie od wieńców dekoracji i wrzucenie do kosza, a części biodegradowalne proszę wrzucać do miejsca na te odpady przeznaczone. Zachęcam do korzystania ze zniczodzielni. Bardzo dziękuję.

12. Pogrzeb śp. + Antoniego Banaś będzie w środę o godz. 14. Przed Mszą św. będzie odmówiony Różaniec.

13.Dziękuję za dary do kuchni. Państwu Krystynie i Andrzejowi Sikora, Jadwidze Adamiak, Bożenie Jamróz, Krystyna Gołda dziękuję za wykonanie palm i przystrojenie kościoła. Dziękuję p. Irenie Szwagrzyk za pomoc w rozplanowaniu stacji Drogi Krzyżowej oraz na ręce. P. Marka Małka – komendanta OSP dziękuję za zabezpieczenie Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości. W lutym przywieziono i rozprowadzono w naszej parafii żywność za kwotę 32tys. 581zl. 23gr. Bóg zapłać za przywożenie żywności. Jak Państwo zauważyliście jest przy kościele kosz na chleb dla zwierząt. Proszę także chętnych rolników o zgłoszenie chęci zabierania chleba. Wykonano w ostatnim czasie 2. część poręczy do zakrystii.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy .

Szczęść Boże!