Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 stycznia 2024

By 8 stycznia 2024No Comments
CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. Wraz z Panem Sołtysem dziękujemy na ręce p. dra Józefa Plewniaka zespołowi „Bibiczanie”, Druhom z OSP, p. Pawłowi Ptak oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć kolejny Orszak Trzech Króli. Było to wydarzenie bardzo wspólnoto twórcze. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UCZESTNICTWO I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU. Zapraszam do galerii zdjęć Pani Ireny i pana Marcina z tego wydarzenia.

4. Grupa modlitewno-charyzmatyczna Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

5. W niedzielę 14 stycznia będziemy przeżywać DZIEŃ MODLITW W INTENCJI RODZIN I ZA RODZINY. Ks. Jacek Wiosna Stryczek wygłosi homilię na temat: „Pięć kluczowych zasad miłości wzajemnej w rodzinie”. Na zakończenie wszystkich Mszy św. będzie błogosławieństwo rodzin.

5. W tym tygodniu modlitwa i spotkania z Parafianami w ramach kolędy planuję według następującego porządku:
Ul. Kościuszki numery parzyste od numeru 2 do końca i numery nieparzyste od 141 A do końca w poniedziałek 8 stycznia od godz. 13.
Ul. Brzozowa od 132 do 9 we wtorek 9 stycznia od g. 13
Ul. Olszynowa od 5 do końca w środę 10 stycznia od. 13
Ul. Ogrodowa od 7A do końca we czwartek 11 stycznia od godz. 13
Ul. Sezamkowa od 1 do końca w czwartek 11 stycznia od godz. 16 i ul. Bajkowa
Ul. Królewska od 102 do 4i, Wichrowe Wzgórze w piątek od 13.
Ul. Galicyjska sobota 13 I od 2 B do 27 od g. 10
Ul. Lipowa od 59 do 1 w poniedziałek 15 I od godz. 11
Msze św. poniedziałek i wtorek o godz. 7. Od środy do soboty o godz. 18.

6. Zachęcam do wzięcia udziału w bibickim konkursie szopek. Czas dostarczenia to 21 stycznia –(przedłużamy, by więcej rodzin wzięło w konkursie. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku „lubię” przy konkretnym zdjęciu.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla Maluszka”, która prowadzona jest w naszym kościele. Zgromadzone dary trafią do Domu pomocy społecznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Prusach. Potrzebne są przede wszystkim:
– Środki higieniczne do codziennej pielęgnacji ciała (żele, mydełka, kremy, pasta do zębów, szampon do włosów, oliwka, sudokrem)
– Artykuły kosmetyczne ( dezodoranty, gąbki do kąpieli, kosmetyczki itp.)
– Kredki, kolorowanki,
– Puzzle dla dzieci 4-5 lat
– Proszki i płyny do prania, płyny do płukania
– Podkłady nieprzemakalne, pościel 160 × 200 może być z jedną poszewką i na guziki.
– Pampersy dla dorosłych rozmiar S
Dary można składać w kościele pod choinką z bombkami z logiem akcji. W zamian każdy może wziąć taką bombkę do domu. ZBIÓRKA TRWA DO KOŃCA 5 STYCZNIA 2024.

7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!