Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 I 2024 r.

By 1 stycznia 2024No Comments
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1. W sobotę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8; 11 i 16. Po Mszy św. o godz. 11 Orszaki Trzech Króli z Zielonek i Bibic przybędą w tym roku do Węgrzc około godziny 13.00. Dzieci, rodziców i dorosłych zachęcam do przygotowania strojów, przebrania się i licznego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

2. Kontynuuję spotkania z Parafianami w ramach kolędy w tym tygodniu w następującym porządku:

ul. Zarzecze od numeru 1  we wtorek  2 stycznia   do godz. 13 ul. Źródlana od numeru 2 do końca we wtorek   2 stycznia  od godz. 15.

ul. Kościuszki numery nieparzyste od 7 do 41   we środę 3  stycznia  od godz. 13

ul. Kościuszki – numery nieparzyste od 47 g. do 81 w czwartek od godz. 13

ul. Kościuszki numery nieparzyste  od  99 do 139 a w piątek 5 stycznia od godz. 13

ul. Kościuszki numery parzyste od numeru 2 do końca i numery nieparzyste od 141 A do końca w poniedziałek 8 stycznia od godz. 13.

Parafian, którzy chcą jeszcze zaprosić księdza na kolędę, proszę o zostawienie karteczki w kościele (po prawej stronie wejścia głównego) lub można przesłać na adres: [email protected]

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Do chorych pojadę w piątek o godz. 10. Proszę także czwartek pros o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17 do 18. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 21 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku „lubię” przy konkretnym zdjęciu.

5. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!