Ogłoszenia Duszpasterskie 19 listopada 2023

By 22 listopada 2023No Comments
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych i tym podobne. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj decyzją Biskupa Diecezjalnego jest kwesta po Mszach św. na rzecz ubogich.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18 oraz sprawowanej po niej Eucharystii.

4. Spotkanie Wspólnoty Niespokojni Nadzieją będzie we wtorek o godz. 19. Wspólnota Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi p. prof. Ewa Gurba. Temat spotkania to: Stres i jak sobie z nim radzić? Na spotkanie zapraszam wszystkich zainteresowanych, a myślę, że ten problem dotyka wielu z nas. Spotkanie Przedstawicieli rodziców z dzieci z klas trzecich będzie w piątek o godz. 20. Spotkanie kandydatów na lektorów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10. Planujemy zorganizować w Bibicach Jasełka. Chętnych w różnym wieku (dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów) zapraszam do kontaktu.

5. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W dziękuję za składkę na ogrzewanie kościoła Miłej i błogosławionej niedzieli Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy