Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 8 października 2023

By 9 października 2023No Comments
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy św. o goodz.18. Zachęcam do uczestnictwa w Różańcu, szczególnie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Są dzieci, które ani razu jeszcze nie były na różańcu. Nabożeństwo różańcowe w piątek będzie o godz. 17:30.

2. W środę z modlitwą różańcową połączymy też Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkich Parafian zapraszam na to modlitewne spotkanie z Matką naszego Pana i naszą Orędowniczką przed Tronem Bożym o godz. 18.

3. Wspólnota „Niespokojni Nadzieją” zaprasza we wtorek o godz. 19. Wspólnota modlitewno-charyzmatyczna „Magnalia Dei” zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie młodzieży z klas ósmych i pierwszych klas średnich przygotowująca się sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19. Proszę Rodziców o zainteresowanie się czy ich syn lub córka po zapisaniu się uczestniczą spotkania. Do tej pory były 3. Spotkania, a jest grupa młodych, którzy nie byli ani razu na spotkaniu. Spotkań będzie niewiele do daty bierzmowania, więc młodzi ludzie przez nieobecność już sami zdecydowali lub zdecydują o przyjęciu lub nieprzyjęciu tego sakramentu.

4. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

7. Codziennie o godz. 17:40 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę od g. 18:45-19:30. W piątek od godz. 18:30 do 19.

9. W ZWIĄZKU Z ZANIECZYSZCZENIEM WODY W WODOCIĄGACH INFORMUJĘ, ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ ZAOPATRZENIA SIĘ W WODĘ PITNĄ POCHODZĄCA Z KRANU NA ZEWNĘTRZNEJ STRONIE PLEBANII PRZY WEJŚCIU NA STARĄ CZĘŚĆ BUDYNKU.

10. Dziękuję za troskę o kościół, za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na zaadoptowanie pomieszczenia przy kościele (od zachodu kościoła) na węzeł sanitarny (toalety). O potrzebie myślę nie trzeba nikogo przekonywać.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!