Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 września 2023

By 19 września 2023No Comments
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. W poniedziałek, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski.

5. Grupa Niespokojni Nadzieją zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.

6. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Grupa charyzmatyczno-modlitwena Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19.

7. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej będzie w czwartek. 21. września o godzinie 19:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. W piątek, 22 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek od g. 18:45-do 21.

9 DZSIAJ JEST OSTATNI DZIEŃ ZAPISÓW MŁODZIEŻY Z KLAS ÓSMYCH I PIERWSZYCH SZKOŁ ŚREDNICH NA SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. WARUNKIEM UCZESTWNITWA W PRZYGOTOWANIU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA JEST UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH W UBIEGŁYM ROKU.

10. W sobotę 7 października br. odbędzie się dziękczynno- błagalna autokarowa pielgrzymka parafialna do: Sanktuarium NMP Płaczącej z La Salette w Dębowcu, do Sanktuarium i Pustelni Św. Jana w Dukli, oraz do Komańczy- miejsca więzienia Bł. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła, a powrót ok. godz. 22.00. W cenie: przejazd, ubezpieczenie, opieka duchowa przewodnika i pilota, przewodnicy miejscowi, obiad oraz drobna pamiątka. Koszt 150 zł. od osoby dorosłej (dzieci i młodzież 130 zł.). Zapisy do 5 października br. wraz z wpłatą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Informacje i szczegółowy plan pielgrzymki przy zapisie. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych Ilość miejsc ograniczona, dlatego nie zwlekajmy z zapisami.

11.Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 7. Od środy do soboty o godz.18.

12. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNA:

PONIEDIZAŁEK 7:30-8;

W CZWARTEK 18:30-19,

W PIĄTEK 18:45-19:30,

W SOBOTĘ 9-10.

– w środę, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Dziękuję za dzisiejszą ofiarę na cele inwestycyjne w parafii. W następną niedzielę decyzją Biskupa Ordynariusza naszej Archidiecezji będzie kwesta z przeznaczeniem na DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!