1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną już w poniedziałek o godz. 18. A we wtorek Msze Święte z uroczystości o godz. (8:11;16).
3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty. Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
4. We wtorek w Święto Matki Boskiej Zielnej na mszy o godz. 11.00 zgodnie z ponad 850 letnią tradycją Bibic zostanie poświęcony wieniec żniwny uwity ze zbóż zebranych z tegorocznych zbiorów. Po mszy przed kościołem podzielimy się chlebem a Zespół folklorystyczny „Bibiczanie” zaprezentuje tradycyjne pieśni dożynkowe. W imieniu Pan Sołtysa Tadeusza Łyska i Parafii serdecznie zapraszam.
5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
6. Planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 16-17 września. Pod zakończeniu etapu sobotniego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zapraszam chętnych do zapisywania się, ale też prosimy wraz z p. prof. Krzysztofem Gurbą- pomysłodawcą pielgrzymki do pomocy w organizacji naszego pielgrzymowania
16 września 2023 (sobota) 8.00 Msza święta- Bibice. 9.00 wyjście. Dojdziemy do Kacic ok. 17.00 Bibice (autami, autokarem) 18.00
17 września 2023 (niedziela): 8.00 wyjazd autami/autokarem; Kacice 8.30; Miechów 14.30, obiad i zwiedzanie 15.00 Msza święta. Około 17.30 powrót do Bibic
7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
-Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia (wspomnienie obowiązkowe).
-Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).
-Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka, którą podczas ostatniej wojny światowej wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci” (wspomnienie obowiązkowe).
8. Dziękuję za dary do kuchni, smaczne przetwory. Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W następną 3. niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na sfinansowanie remontu drzwi w kościele i w zakrystii. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!