Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 25 czerwca 2023

By 26 czerwca 2023No Comments
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Przeżywamy uroczystość odpustową, swoiste imieniny parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, za troskę, o godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać ks. prof. dr. Hab. Antoniemu Żurkowi za przewodniczenie naszej modlitwie. (Podziękowanie Księżom). Bóg zapłać. Dziękuję chórowi Psalite Deo, p. Organiście, p. Kościelnemu, ministrantom, lektorom, paniom niosącym feretrony, mężczyznom niosącym baldachim, paniom trudzącym się w kuchni, dziękuję Nowożeńcom za przystrojenie kościoła. Bóg za prace porządkowe w kościele i wokół naszej świątyni i plebanii. Dziękuję za pracę wokół kościoła i plebanii: Dziękuję Parafianom i Gościom za Wspólną modlitwę.

3. We wtorek powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

4. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Serdeczne życzenia dla Pana Piotra – organisty i wszystkich Solenizantów.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. ZACHĘCAM DO ZAWIERZANIA SIEBIE, RODZIN, FIRM NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ.

6. Grupa „Niespokojni nadzieją” zaprasza we wtorek na 19. Mszą św. dla nadzywczjnych Szafarzy Komunii i ich rodzin będzie we wtorek o godz. 18:45. Prosże o przesłąnie intencji w Któ®ych będziemy modlić się na Mszy św. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Szafarzy. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastrskiej będzie w czwartek go godz. 19. Proszę o kontakt z Członkami Rady i przekazanie sugestii dotyczących funkcjonowania parafii oraz duszpasterstwa.

7. Wystawę poświęconą CUDOM EUCHARYSTYCZNYM można oglądać do najbliższego piątku od 17 do 18. Wystawa ta jest inspirowana stroną internetową przygotowaną przez bł. Carla Acutis. Adoracja Pana Jezusa w ciszy będzie w piątek od g. 18:45 do 21.

8. W niedzielę 2 lipca od 9.00 do 13.00 mamy w remizie akcje krwiodawstwa.

9. Dziękuję za dzisiejszą składkę na kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim. W maju rozprowadzono żywność za 92tys 355zl 44 gr.

10. Gramy dla Jacka” to wydarzenie organizowane wspólnie przez zawodników TS Węgrzce i Bibiczanki wraz z rodziną. Zapraszamy 25 czerwca od godziny 14.00 na stadion KS Bibicznka. Podczas pikniku odbędzie się licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów m.in. koszulki i piłki z podpisami piłkarzy Wisły i Bibiczanki, vouchery oraz wiele gadżetów. Przedmioty, które znajdą się na licytacji można zobaczyć na stronie:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0d9F256HVkcnN7eQSYezi6MGwiAyTZiToGNTQw1cQCVfgLUKY57sQQfpmf47G6Ci1l&id=100005768975174
Podczas pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. żołnierze, koledzy z jednostki Jacka rozstawią namiot z akcesoriami wojskowymi, dla dzieci będzie tzw. dmuchawiec, będzie loteria z nagrodami, kiełbasa z grilla, ciasta, chleb ze smalcem i wiele innych atrakcji. Głównym punktem pikniku o godz.15.00 będzie mecz pomiędzy oldboyami Bibiczanki i TS Węgrzce. Całkowity dochód z pikniku zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Jacka.

11. W tym tygodniu patronuj nam:
29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!