Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 11 czerwca 2023

By 13 czerwca 2023No Comments
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. Spotkanie grupy NIESPOKOJNI NADZIEJĄ we wtorek o godz. 19; spotkanie grupy MAGNALIA DEI w środę o godz. 19. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

4. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny o godz. 18. Zaraz po tym nabożeństwie sprawujemy Eucharystię w kolejny dzień tak zwanej oktawy Bożego Ciała.

5. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

6. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godz. 18.

7. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 18 oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

8. KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK, W ŚRODĘ I W CZWARTEK OD 18:45 DO 19:30 ORAZ W SOBOTĘ OD GODZ. 9 DO 10.

9. Sołectwo Bibice zaprasza na „Wesele Krakowskie z Bibic”. Na scenie zostanie przedstawione oryginalne historyczne wesele bibickie. Wszyscy jak dawniej wspólnie spotkamy się całą społecznością wiejską. Dobre jedzenie, muzyka, atrakcje dla dzieci. Do zobaczenia na Weselu 18 czerwca, w niedzielę o godz. 15 na boisku Bibiczanki w Bibicach

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).
Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!