Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 marca 2023

By 19 marca 202321 marca, 2023No Comments
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15 z kazaniem pasyjnym.

3. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków).

4 W sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczniemy także 9. miesięczną modlitwę w ramach DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA NIENARODZONEGO. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszam na Mszę św. o godz. 18. Proszę o zabranie ze sobą świec.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz. dla dzieci o godz. 17. W czasie nabożeństwa będzie poświęcenie książeczek oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klasy 3 A, B, C i D. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30. Młodzież z klas 7. i 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową.

6. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10 Proszę o uczestnictwo w spotkaniu jednego z Rodziców kandydatów na ministrantów.

7. W kolejne dwie niedziele w ramach akcji charytatywnych na okres Wielkiego Postu 2023 – Parafialny Zespół Caritas Bibice będzie sprzedawał paschaliki i baranki wielkanocne. W ubiegłym tygodniu samochód Caritas Archidiecezji Krakowskiej zabrał z naszej parafii 25 paczek przygotowanych przez Bibiczan i nie tylko dla obywateli Ukrainy. Paczki zostały już zawiezione potrzebującym na Ukrainie. W lutym rozprowadzono w naszej parafii żywność o wartości 73 tys. 733,24. Bardzo dziękuję za przywożenie żywności i zawożenie potrzebującym do domów

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek 7:30-8; środa i piątek od 18:45 do 19:30 i w sobotę od 9 do 10.

9. Już 31 marca, z piątku na sobotę, wyruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa, w skrócie EDK. Jest to nocna, kilkudziesięciokilometrowa pielgrzymka, podczas której rozważa się mękę Pana Jezusa, jednocześnie samemu odczuwając trud wędrówki. EDK jest szczególną formą wielkopostnej drogi krzyżowej, a jednocześnie formą postu, poprzez zasadę milczenia w trakcie jej trwania. Wszystkich zainteresowanych, szczególnie młodzież szkół średnich oraz studentów, zapraszamy do kontaktu z prof. Krzysztofem Gurbą, dr. Pawłem Wyżgą lub z ks. Proboszczem. Wstępnie rozważana jest trasa z Bibic do Miechowa.

10. W naszej parafii chcemy zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych w niedzielę 26 marca br. Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życie. Potencjalny dawca będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety, oczywiście pomożemy i postaramy się odpowiedzieć na pytania, oraz oddanie trzech wymazów z wewnętrznej strony policzka. DKMS oraz inne organizacje współpracują ze sobą, aby znaleźć Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych z krwi lub szpiku. Dawać Pacjentom szansę na nowe życie.

11. Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzą kwestę na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie w ramach Akcji Pola nadziei w niedzielę 26 03 2023.

12. W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu Opiekun – film poświęcony św. Józefowi. Seans odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 19.30. Cena Biletu 14 zł.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na pracę porządkowe na cmentarzu parafialnym. W następną, trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!