Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 stycznia 2023

By 29 stycznia 2023No Comments
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą.

Ul. Królewska od numeru 102 i Wichrowe Wzgórze w poniedziałek 30 stycznia od 13
Ul. Olszynowa od numeru 3 w poniedziałek 30 stycznia od godz. 16
Ul. Kościelna od numeru 1 w środę lutego od godz. 13
Ul. Widokowa od numeru 2 w środę 1 lutego od godz. 15
Ul. Krótka w środę 1 lutego od godz. 19:30
Ul. Zielona w środę 1 lutego od godz. 20
Ul. Bukowa w czwartek 2 lutego od godz. 16
Ul. Niezapominajek w czwartek 2 lutego od 19:30

3. W czwartek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy świętych celebrowanych o godz. 7: 9 i 18. W Święto Ofiarowania Pańskiego składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.

4. Zapraszam do pomocy w rozebraniu szopki oraz świątecznych dekoracji w piątek o godz. 9:30

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 10. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

6. Interaktywna mapa cmentarza parafialnego w Bibicach dostępna od kilkunastu dni w Internecie. Link do strony jest na naszej stornie parafialnej w odnośniku „cmentarz”

7. Sołtys Bibic informuje, że decyzje podatkowe od nieruchomości i opłaty na odbiór odpadów na 2023 r. można odebrać w Domu Ludowym w sobotę 4 lutego od godz. 9.00 do 12. 30 i od 19 do 00 do 19.30. oraz w niedzielę 5 lutego od godz. 9.00 do 12. 30 i od 17 do 00 do 17.30

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).
• 3 II-św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!