Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 11 września 2022

By 11 września 2022No Comments
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

3. Różaniec fatimski odmówimy we wtorek 13.09. o godz. 18.

4. Piesza pielgrzymka do Miechowa w tym roku nie odbędzie się.

5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 18.

6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek od g. 18:45-do 21.

8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

9. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 7. Od środy do soboty o 18. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek od 7:30 do 8; w środę i piątek od.18:45 do 19:30.

10. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza dzisiaj na kolejną akcje krwiodawstwa dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00. w remizie.

11. Geodeci wytyczyli plan alejek na cmentarzu na podstawie planu zatwierdzonego przez Parafialną Radę Duszpasterską ( zachęcam do zapoznania się). Składka będzie przeznaczona na prace w zapleczu duszpasterskim (m.in. kancelaria, poczekalnia, kuchnia)

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

13.W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!