Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 września 2022

By 5 września 2022No Comments
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Zachęcam, by pisać prośby i podziękowania za przyczyną naszej Patronki

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 18 połączona z błogosławieństwem ziarna siewnego.

4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny Zespół Caritas (gdyby ktoś chciał włączyć się z przywożenie żywności proszę o kontakt), Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

5. Od pierwszego września obowiązuje Regulamin Cmentarza ułożony i zaakceptowany przez Parafialną Radę Duszpasterską i przeze mnie, jako proboszcza. W najbliższym czasie firma geodezyjna wytyczy najważniejsze ciągi komunikacyjne i alejki na cmentarzu. Bardzo dziękuję Radzie Duszpasterskiej za włożony trud a wszystkim Parafianom za cierpliwość i wyrozumiałość. Liczę, że Regulamin usprawni załatwianie spraw dotyczących cmentarza. Bóg zapłać.

6. Zapraszam Parafian do uczestnictwa we Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w piątek 9 IX 2022 r. o godz. 17. Msza św. będzie transmitowana przez Telewizję Kraków.

7. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej się w niedzielę 11 września rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9 „U Piłata”. O godz. 11 uroczysta Msza św.

8. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że III ratę podatku od nieruchomości można zapłacić 10 września w sobotę, w Domu Ludowym – Rynek 2 w godzinach od 9. 00 do 12.00″

9. Kulturoteka Bibice, zwraca się z uprzejmą prośbą do członków Dyskusyjnego Klubu Książki, którzy uczęszczali na spotkania w latach 2019-2021, aby przejrzeli swoje domowe biblioteczki i sprawdzili, czy nie kryją się nich jeszcze jakieś nieoddane książki z klubu, z naklejką na okładce.

10. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Jana Frączka. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11. W lipcu rozprowadzono żywność w naszej parafii za 41617,42. Bardzo dziękuję za przywożenie żywności za dowożenie do rodzin. Bóg zapłać. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

12. W tym tygodniu patronuje nam:
– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!