Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 lipca 2022

By 3 lipca 2022No Comments
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest: poniedziałek godz. 18:30-19; środa, piątek 18:45-19:30; sobota 9-10.

3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godzinie 19:00.

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17-18.

6. Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Będzie tutaj na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty.

7. Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę 3 lipca o godz. 17.10 w Domu Ludowym, Rynek 2.
Tematem przewodnim zebrania będą kwestie drogowe w Bibicach

8.W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
– piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

10. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. W maju rozprowadzono żywność w naszej parafii i nie tylko za kwotę 54.367.71 zł. Bardzo dziękuję tym, którzy żywność przywozili oraz tym, którzy pomagali w rozdawaniu żywności w punkcie Caritas.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!