Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 stycznia 2022

By 30 stycznia 2022No Comments
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. (Będzie też można wesprzeć materialnie jedną z fundacji pomagającą trędowatym. Przy wyjściu ze świątyni będą stać wolontariusze ze skarbonkami).

2. Ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński odprawi Mszę św. niedzielę 30 stycznia odprawi Mszę św. o godz. 16.00, a następnie wygłosi w kościele prelekcję filozoficzną pt. „Wykształcenie i wiedza nie zawsze idą w parze z mądrością”. Czas trwania prelekcji: ok. 45 min. wraz z 5 min. przerwą muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy świętych celebrowanych o godz. 7: 9 i 18. W Święto Ofiarowania Pańskiego składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

4. Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klas trzecich odbędzie się w późniejszym czasie. Proszę Rodziców o dostarczenie brakujących dokumentów.

5. Zapraszam do pomocy w rozebraniu szopki oraz świątecznych dekoracji w czwartek o godz. 11:30.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

7. Akcja krwiodawstwa w naszej remizie OSP w niedzielę 6 lutego w godzinach od 09.00 do 14.00.

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;
• 5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb, jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
• 6 II − św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!