Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 grudnia 2021

By 6 grudnia 2021No Comments
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 18. Zapraszam całe rodziny.

2. W środę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do wspólnej modlitwy od 12 do 13, by wspólnie przeżyć GODZINĘ ŁASK. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 18. i na niej będzie poświęcenie medalików dla dzieci kl. III A, B, C. A w czwartek na Mszy św. o godz. 18 poświęcenie medalików dla dzieci z kl. III D, E, Szkoły im. Lema i dzieci z naszej parafii, które chodzą do szkoły poza Bibicami.

3. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę poprowadzi o godz. 19. Spotkanie młodzieży z klas 8. i 1. szkół średnich będzie w piątek o godz. 17. Jest to ostateczny termin doniesienia przez uczniów kl. 1. szkoły średniej brakujących dokumentów. Młodzież zapraszam także w niedzielę na Mszę św. o godz. 16, a po Mszy św. na katechezę na temat. bł. Karoliny Kózkówny. Dla klas 8. będzie to ostatnie spotkanie w tym semestrze. Spotkanie lektorów będzie w piątek o godz. 19., a ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.

4. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

5. Ruszyła również 28 edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 5, 12 i 19 grudnia po każdej Mszy Św.

6. W minionym niedzielę na akcji krwiodawstwa zostało zebrane 14,50 ( czternaście i pół litra krwi). Zarejestrowanych zostało 40 osób. Krew oddały 32 osoby. Druhowie Strażacy roznoszą dzisiaj kalendarze. Jeżeli nie dotrą na jakąś ulice w tą niedzielę to będą jeszcze roznosić w następną sobotę i niedzielę to jest 11 i 12 grudnia

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 XII – św. Mikołaj
7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!