Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 marca 2021

By 14 marca 2021No Comments
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15 z kazaniem pasyjnym.

3. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków).

4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz. dla dzieci o godz. 17. W czasie nabożeństwa będzie poświęcenie różańcy, medalików, książeczek oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klasy trzeciej szkoły im. S. Lema. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30.

6. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Program w niedzielę wpisany będzie w porządek nabożeństw świątecznych. Rekolekcje będą trwać do środy. Szczegółowy program będzie rozesłany parafialnym newsletterem.

7. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową i spotkanie o godz. 18: 30. Po spotkaniu będzie można zabrać prośbę do katechety o opinię na temat uczestnictwa w katechezie. Planowane jest bierzmowanie młodzieży z klas pierwszych we wtorek 25 maja w dwóch grupach: godz. 16: 30 i o godz. 18. Zgodnie z decyzją Biskupa Diecezjalnego przygotowanie do bierzmowania powinno trwać trzy lata. W naszej parafii będziemy zaczynać w klasie siódmej, kontynuacja w klasie ósmej i sakrament bierzmowania w klasie pierwszej szkoły średniej.

8. Niebawem na naszej stronie parafialnej będzie utworzona zakładka POMOC FIRMOM Z PARAFII. Mija rok odkąd żyjemy w czasach pandemii. To czas wielu obostrzeń, zamknięcia lub mocnego ograniczenia działania dla wielu firm. Nie wszystkie firmy mogą korzystać z pomocy Państwa a nawet, jeżeli z niej korzystały to jest ona niewystarczająca lub dawno się skończyła. Coraz częściej docierają do mnie głosy o bardzo złej sytuacji wielu naszych parafian prowadzących w tym trudnym czasie swoje firmy. Dotyczy to także informacji na temat możliwości zakupu produktów żywnościowych pochodzących bezpośrednio od rolnika. Stąd też taki pomysł, aby wspierać ich poprzez nasze zakupy czy korzystanie z usług, które świadczą. Na stronie będą podane krótkie wizytówki tych firm oraz rolników wraz z danymi kontaktowymi. Proszę o zgłaszanie się firm/przedsiębiorców z naszej parafii, rolników, warzywników, którzy takiej pomocy potrzebują. Zgłoszenia można przesyłać na adres [email protected] lub przez kontakt osobisty ze mną po każdej Mszy świętej. Państwa zaś proszę o sprawdzanie na naszej stronie czy akurat z usług tych firm możecie skorzystać i w miarę możliwości i potrzeb wspierania naszych parafian będących w potrzebie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. W następną, trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!