Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 stycznia 2021

By 1 lutego 2021No Comments
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. (Będzie też można wesprzeć materialnie jedną z fundacji pomagającą trędowatym. Przy wyjściu ze świątyni będą stać wolontariusze ze skarbonkami).

2. We wtorek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej celebrowanych o godz. 7: 9 i 18. W Święto Ofiarowania Pańskiego składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

3. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii planowana jest na 3. niedzielę maja ( w tym roku wypada to 16 maja). Nie jest zdecydowane na ilu Mszach św. będzie ta uroczystość oraz czy będzie tylko w niedzielę lub w sobotę i w niedzielę. Decyzja będzie podjęta po konsultacjach z Rodzicami, Katechetami oraz w zależności o sytuacji epidemiologicznej.

4. Zapraszam do pomocy w rozebraniu szopki oraz świątecznych dekoracji w środę o godz. 10:30.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

6. Pogrzeb śp. Marka Kwietnia będzie w środę o godz. 13, śp. Barbary Dziura będzie w czwartek o godz. 12.

7. Ochotnicza straż pożarna w Bibicach zaprasza na kolejną akcje krwiodawstwa
w niedzielę 7 lutego od godz. 9.00 do 14.00. w remizie. Wszystko w reżimie sanitarnym prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz maseczki.

8. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że decyzje podatku od nieruchomości oraz opłat za odbiór odpadów komunalnych za 2021 r. można odebrać bezpiecznie za szybą w Domu Ludowym, Rynek 2 w sobotę i niedzielę, 6, 7 lutego od godz. 9.00 do godz. 13.00.

9. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;
• 5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb, jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
• 6 II − św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!