Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 I 2021

By 17 stycznia 2021No Comments
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

2. Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy Dzień Judaizmu. Od jutra następnego poniedziałku będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚC CHRZEŚIJAN. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Pytają oni często, które wyznanie chrześcijańskie jest prawdziwe i wierne Chrystusowej nauce, skoro jest ich tak wiele.

3. OD NASTĘPNEJ NIEDZIELI TJ. 24. STYCZNIA MSZE ŚW. W NASZEJ PARAFII BĘDĄ O GODZ. 8; 11 I 16.

4.Grupa modlitewno – charyzmatyczna Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

5. KONKURS SZOPEK – DZISIAJ DO 24 MOŻNA GŁOSOWAĆ ZA TYDZIEŃ NA mszy ŚWO O GODZ. 11 BĘDZIE OGŁOSZENIE WYNIKÓW.

6. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

7. Kontynuuję modlitewne spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu na Mszę św. i modlitwę o godz. 18 zapraszam mieszkańców z następujących ulic naszej parafii: Krakowska, Królewska, Wichrowe Wzgórze- środa 20 I godz. 18
Leśna, Lipowa, Jurajskie Wzgórze – czwartek 21 I godz. 18
Akacjowa, Bukowa, Mokra, Na Czekaj – piątek -22 I godz. 18
Warszawska, Olszynowa – sobota 23 I godz. 18
Bławatkowa, Orzechowa, Parkowa, Nad Potokiem- środa 27 I godz. 18
Rezerwistów, Sosnowa, Sportowa, Topolowa-czwartek 28 I godz. 18
Galicyjska, Widokowa, Słoneczna- piątek 29 I godz. 18
Szanowni Państwo to jest harmonogrram ze względu na panującą pandemię. Jeśli proponowany dzień nie odpowiada, albo już minął zapraszam w dzień, który najbardziej odpowiada.

8.Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

9. Zrobiliśmy podsumowanie przywożonej i rozprowadzanej żywności w naszej parafii (z żywności korzystają także mieszkańcy okolicznych parafii. W 2020 roku rozprowadzono żywność (jednocześnie uratowano przed zniszczeniem) o wartości 452203, 12, a od początku tej akcji rozprowadziliśmy, jako parafia żywność o wartości 811,494,81. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przywożenie tej żywności do parafii, zawożenie do rodzin, przynoszenie do kościoła i wszelką pomoc. Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice, babciom, dziadkom składam najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za dzisiejszą składkę na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego. Zapewne Państwo słyszeliście o trzęsieniu ziemi w Chorwacji. W następną niedzielę będzie możliwość wspomożenia poszkodowanych mieszkańców. Będzie zorganizowana przez Caritas kwesta na rzecz poszkodowanych.  Dziękuję p. Mieczysławowi Łachowskiemu za odśnieżanie wokół kościoła i plebanii. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !