Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 grudnia 2020

By 7 grudnia 2020No Comments
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2.We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w naszym kościele o godz. 18. Zapraszam do wspólnej modlitwy od 12 do 13, by wspólnie przeżyć GODZINĘ ŁASKI. Ze względu na pandemię dzieciom z klas trzecich medaliki zostaną poświęcone w późniejszym czasie.

3. Grupa Magnalia Dei będzie w środę poprowadzi uwielbienie, które zakończymy ok. godz. 19: 30 indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

4. Msze św. Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 18. Zapraszam całe rodziny.

5. Pan Organista będzie rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę 6. Ruszyła również 27 edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 6, 13 i 20 grudnia po każdej Mszy Św.

7. W Bibicach organizowana jest zbiórka odzieży zimowej, którą przekażemy krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio – organizacji, która, na co dzień wspiera ponad dwa tysiące osób bezdomnych. W szczególności potrzebne są męskie: kurtki, bluzy, swetry, podkoszulki z długim i krótkim rękawem, spodnie, szaliki, czapki, rękawiczki, ciepła bielizna oraz buty. Zima jest szczególnie trudnym czasem dla tych, którzy nie mają domu. Dlatego prosimy Was o podzielenie się ciepłem z najuboższymi. Dary można zostawić w piątek 11.12.2020 od godz.17 do 19 oraz w sobotę 12.12 od 12-13 w Domu Ludowym, przed wejściem obok Izby Regionalnej.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

6 XII – św. Mikołaja
7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!