Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 LISTOPADA 2020

By 3 grudnia 2020No Comments
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

2. Dzisiaj gościem specjalnym, który opowie o łaskach, jakie płyną dla rodzin i parafii zawierzonych Niepokalanemu Sercu Maryi opowie Siostra Maria Emanuela Dziemian starsza Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Od 20 lat doświadcza opieki i wielu cudów za wstawiennictwem Matki Bożej i podzieli się tym świadectwem i opowie jak zawierzyć się Maryi. Dodatkowo będzie można po każdej Mszy nabyć akt zawierzenia rodziny zabrać go do domu i w kolejną pierwszą sobotę w naszej parafii będzie odprawiona Msza Święta potem uroczyście ten akt każdy może odczytać i na koniec te akty poświęcimy. Zapraszam.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w naszej świątyni adwentowa katecheza parafialna. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian i gości: dorosłych, młodzież, dzieci, wszystkie rodziny i grupy parafialne. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo na naszym facebooku parafialnym. Niech rozpoczynający się święty czas Adwentu będzie okazją do pogłębienia naszej wiedzy religijnej i umocnieniem wiary.

4. W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary podczas Eucharystii o godz. 18. będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. . Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam do skorzystania ze spowiedzi świętej w piątek w godz. od 16-18 i na Mszę św. w piątek o godz. 18.

6.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Pan Organista będzie rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

8. Ruszyła również 27 edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 6, 13 i 20 grudnia po każdej Mszy Św.

9. Podczas zbiórki krwi zarejestrowanych zostało 32 osoby krew oddało 27 osób. Uzyskaliśmy ponad 12 litrów krwi. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i okazanie wsparcia dla osób potrzebujących tak cennej rzeczy jak krew, której nie da się wyprodukować Serdecznie zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa u nas w remizie, która odbędzie się już 7 lutego 2021. Dziękujemy OSP Bibice. W związku z panującą sytuacją w tym roku strażacy nie będą roznosić kalendarzy będą one dostępne od 6 grudnia w remizie OSP Bibice po każdej mszy świętej niedzielnej.

10.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
• 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl