Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 września 2020

By 27 września 2020No Comments

    DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może, na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy św. o godz., 18 czyli ok. g. 18: 30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. Rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do pierwszej Komunii św. zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie w sobotę o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych.

7. Grupa Apostolska zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 18: 30. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę, o godz. 19.  Chłopaków, którzy chleliby służyć przy ołtarzu, jako ministranci i lektorzy zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 9:30.

8. Wystawa z okazji 40-lecia PPAK zostanie otwarta w sobotę 3 X godz.. 12. Wystawa będzie się mieściła na placu przy klasztorze Ojców Franciszkanów ( pod oknem papieskim) Czynna będzie do 22 X br.
Dokładnie 250 lat temu miała miejsce cudowna obrona Jasnej Góry przez Kazimierza Pułaskiego. Z tej okazji będziemy gościć w niedzielę 4 października znanego nam z mediów historyka Piotra Boronia, który o godz. 17 będzie miał w naszym kościele wykład o niesamowitych wydarzeniach z 1655 i 1770 roku, a po wszystkich Mszach świętych będzie można nabyć książki o konfederacji barskiej i śpiewniki patriotyczne z jego dedykacją.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
• 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
• 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Rodzicom dzieci z klasy 4 szkoły prywatnej dziękuje za kwiaty do kościoła. Paniom dziękuje i ich ułożenie.

11. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !