Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 czerwca 2020

By 9 czerwca 2020No Comments

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Spotkanie dzieci z klas trzecich będzie w najbliższy wtorek 9 VI o godz. 17.00 kl. IIIa i IIIb: o godz. 19.00 kl. IIIc i IIId.

3. Młodzież z klas 6., 7., i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam młodzież do zdalnego uczestnictwa w. katechezie w piątek o godz. 17 pod adresem: www.facebook.com/BibiceParafiaPwMatkiBozejNieustajacejPomocy/. Uczestnictwo w katechezie proszę zaznaczyć np. laikami lub komentarzem np. jestem. Żeby uczestniczyć w katechezie nie trzeba mieć założonego konta na portalu społecznościowym.

4. Grupa modlitewno- charyzmatyczna Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8: 11 i 16. Składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w archidiecezji. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Trasa procesji Bożego Ciała będzie następująca: ul. Spacerowa, Bławatkowa, Kościuszki, Kościelna. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian. Zapraszam do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji prosimy naszych strażaków.

6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie, za wykoszenie trawy, obcięcie bukszpanu. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl