Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 luty 2020

By 24 lutego 2020No Comments

VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Bardzo dziękuję za możliwość wspólnej modlitwy i rozmowy w Waszych domach. Bardzo dziękuję za znalezienie czasu (zwalnianie się z pracy i układanie tak obowiązków szczególnie zawodowych, by spotkać się z kapłanem na kolędzie). Postulaty, sugestie wysuwane przez parafian przeanalizujemy na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i podejmiemy stosowne działania. Dziękuję za życzliwość, gościnność i milą atmosferę. Bardzo dziękuję za składane ofiary przy okazji kolędy na moje utrzymanie i przeznaczone na potrzeby parafii. Dziękuję także imieniu, archidiecezji, misjonarzy, kapłanów emerytów i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, ponieważ część z ofiar składanych przy okazji kolędy jest przeznaczone na te cele. Bardzo dziękuję także i imieniu ministrantów i lektorów za składane im ofiary, jako wyraz wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu. Za wszystko dobro niech Pan Jezus błogosławi, a Matka Boża Nieustającej Pomocy ma w swojej opiece. Bóg zapłać. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmuję modlitwą. Ofiaruję za was Mszę Świętą, którą odprawię w niedzielę 1 marca o godz. 8.

2. Dzisiejsza niedziela, poniedziałek i wtorek to dni szczególnej modlitwy w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj po każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek od godz. 17 do 18. We Wtorek od godz. 17 proszę o poprowadzenie adoracji.

3. Najbliższa środa, 26 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7:9 i 18. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

4. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Spotkania Grupy Apostolskiej w poniedziałek 24.02.2020 o godz. 19. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych będzie poniedziałek o godz. 17., uczniów z klas szóstych i ósmych zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18:30. Zapraszam rodziny z dziećmi chętne do włączenia się do prowadzenia Mszy św. rodzinnej w następną niedzielę na próbę, która odbędzie się o godz. 9:30.

5 .W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele o godzinie 17 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30 będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą, a w niedzielę o godzinie 12- dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w piątek. Gorzkie Żale będą w naszym kościele o godz. 15, Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam chętnych do prowadzenia nabożeństw Drogi Krzyżowej do kontaktu ze mną.

6.W dniu 01 marca 2020 r. o godzinie 11:00 w Bibicach już po raz piąty odbędzie się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem biegu lokalnego w Bibicach jest Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach 1963 metry oraz 5000 metrów , i będzie przebiegał ulicami: Lipową, Dworską, Leszczynową, Wrzosową. Szczegółowe informacje o biegu znajdują się na stronie internetowej WWW.tropemwilczymbibice.pl. Organizator z góry przeprasza mieszkańców za wszelkie utrudnienia związane z tym wydarzeniem.

7. Trwają zapisy na 12 dniową pielgrzymkę autokarową do Turcji w dniach od 23. 06 do 4. 07. 2020 roku organizowaną przez parafię w Michałowicach. W programie (Stambuł, Konja, Efez, Kapadocja, Troja, Pamukkale, Didyma, Milet, Edyrne, Asklepion, Kanakkale). Szczegóły pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej parafii Michałowice. Zapisy u ks. Norberta do 15 kwietnia 2020 r. Telefon kontaktowy: 12 3885008

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!