Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 września 2019

By 29 września 2019No Comments

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18 czyli ok. godz. 18:30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.

4. W środę 2 X wspominamy 3 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której w 2016 roku dokonał kard. Stanisław Dziwisz. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18 w intencji Parafian i modlitwę różańcową.

5. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i młodzież Grupy Apostolskiej w piątek o godzinie 19:00. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy nowe osoby.

6. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Ochotnicza Straż Pożarna i parafia Bibice zaprasza mieszkańców Bibic w piątek 4 X o godz. 19 na warsztaty z pierwszej pomocy w ramach projektu „działaj lokalnie” realizowanego w naszej remizie. W ramach zajęć ciekawe wykłady, filmy instruktażowe, obsługa defibrylatora AED oraz ćwiczenia na fantomach. Więcej informacji na plakatach oraz na facebooku. Kontakt email [email protected]

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
– 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
– 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
– 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
– 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Faustyny

9. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Grupie Magnalia Dei i p. Zofii dziękuję za wypastowanie i wyfroterowanie kościoła. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl