Ogłoszenia Duszpasterskie

16 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 16 grudnia 2018No Comments

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się, bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie dzisiaj o godz. 17: 30. Serdecznie zapraszam. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

3. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość poświęcenia Krzyża, odsłonięcia tablicy upamiętniającej budowę i konsekrację kościoła oraz udzielenie sakramentu bierzmowania przez ks. kard. Stanisława Dziwisza Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy tak zaplanowali sobie czas, by móc uczestniczyć we Mszy św., a także pomagali w organizacji uroczystości. Dziękuję za przygotowanie świątyni.. Dziękuję p. Kościelnemu, p. Organiście, Służbie Liturgicznej, Paniom przygotowującym obiad na plebanii, Chórowi Parafialnemu, Państwu Katechetom, Młodzieży bierzmowanej i jej Rodzicom. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

4.Dzisiaj po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas będzie sprzedawał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. W tym roku będą sprzedawane dwa rodzaje świec – duże i małe. Dużych świec jest przygotowanych 50szt a małych 300szt., Jak co roku w okresie świątecznym zostaną przygotowane paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii w liczbie około 30szt. Produkty na paczki – artykuły spożywcze i środki czystości są już gromadzone w kościele oraz w okolicznych sklepach, gdzie na koszach znajduje się opis Caritas Bibice w czerwonej ramce. Zachęcamy do zakupu nie tylko podstawowych produktów, ale takich, które mogą umilić czas świąt. Paczki będą dystrybuowane w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy gorąco do włączenia się w obie akcje. Caritas w naszej parafii podjął współpracę z jednym z supermarketów. Szukamy chętnych do pomocy przy odbiorze z supermarketu żywności.

5. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.

6. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną i w środę od godz. 8-9 i od 16 – 20 z przerwą od 18- 18:30.

7. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu i udekorowaniu naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia w piątek 21 XII od godz. 9. Zapraszam Koło Integracji Bibic, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarną i wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu piękne przygotowanie naszego kościoła na święta.

8. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła podczas najbliższych świąt, będzie miała miejsce w piątek o godz. 19:30.

9. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie kościoła. Ofiary, które składacie z okazji życzeń będą przeznaczone na rozbudowę plebanii, ponieważ w parafii jest konieczność drugiego kapłana w pełnym wymiarze posługi.

10. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków. W imieniu p. Organisty, parafii i swoim dziękuję za serdeczne przyjęcie, za wielką gościnność oraz za ofiary, które Państwo przekazaliście, gdyż są one z częścią Jego wynagrodzenia za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać!

11 Serdecznie zapraszamy na koncert adwentowy składu kameralnego zespołu „Fermata”, który odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej. Chór działa przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i zaprezentuje utwory takie jak: „Grzechem Adama ludzie uwikłani”, „Archanioł Boży Gabryjel” i inne.”

12. Pogrzeb śp. Zofii Rumian będzie w poniedziałek o godz. 13 w kościele.

13. Dziękuję za dary do kuchni Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkich którzy musieliby samotnie spędzić wigilię zapraszam na wieczerze wigilijną w poniedziałek 24 XII o godz. 18. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii: www. parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!