Ogłoszenia Duszpasterskie

9 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 9 grudnia 2018No Comments

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary, jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

4. Spotkanie młodzieży z klas VIII i klas III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzież proszę o pomoc w przygotowaniu kościoła i placu wokół kościoła na uroczystość we wtorek od godz. 19; w środę od godz. 20;15 i w czwartek na godz. 15.

5. Spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i wszystkich innych będzie w piątek 14 XII od 16-18.

6. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania, odsłoni tablicę pamiątkową i poświęci Krzyż w naszym kościele w czasie Mszy św. w sobotę 15 grudnia o godz. 11. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian.

7. Grupa Magnalia Dei poprowadzi modlitwę uwielbienia w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodzin w środę od 18:50 do 19:20. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie Grupy Apstolskiej będzie w piątek o godz. 19. Serdecznie zapraszam.

8. Przez dwie kolejne niedziele, czyli 9 i 16 grudnia, po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas będzie sprzedawał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. W tym roku będą sprzedawane dwa rodzaje świec – duże i małe. Dużych świec jest przygotowanych 50szt a małych 300szt., Jak co roku w okresie świątecznym zostaną przygotowane paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii w liczbie około 30szt. Produkty na paczki – artykuły spożywcze i środki czystości są już gromadzone w kościele oraz w okolicznych sklepach, gdzie na koszach znajduje się opis Caritas Bibice w czerwonej ramce. Zachęcamy do zakupu nie tylko podstawowych produktów, ale takich, które mogą umilić czas świąt. Paczki będą dystrybuowane w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy gorąco do włączenia się w obie akcje. Caritas w naszej parafii podjął współpracę z jednym z supermarketów. Szukamy chętnych do pomocy przy odbiorze z supermarketu żywności.

9. Pan Organista złoży życzenia Parafianom i przyniesie opłatki w tym tygodniu w następującym porządku:
ul. Galicyjska w poniedziałek (10 XII) od godz. 15.00 ul. Szkolna, Widokowa, Słoneczna we wtorek (11 XII ) od godz. 15.00. ul . Na Czekaj, Sosnowa, Akacjowa, w środę (12 XII ) od godz. 15.00. ul. Mokra, Rezerwistów w piątek (14 XII ) od godz. 15.00. ul. Niezapominajek, Kwiaty polne, Graniczna, Leszczynowa w sobotę (15 XII) od godz.9.00 z przerwą na bierzmowanie.

10. Strażacy będą roznosić dzisiaj kalendarz . Proszę o życzliwe przyjęcie Druhów. Nikt z nas nie wie, kiedy i w jakich okolicznościach może potrzebować ich pomocy.

11.Sołectwo Bibice oraz Kulturoteka Bibice serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na warsztaty artystyczne tworzenia zewnętrznych dekoracji świątecznych, którymi zostanie ozdobiony rynek w Bibicach. Zajęcia odbędą się 15 grudnia (sobota) o godz. 11:00. Zapisu można dokonać w bibliotece.

12. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.

13. Serdecznie zapraszamy na koncert adwentowy składu kameralnego zespołu „Fermata”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 grudnia po Mszy Świetej wieczornej. Chór działa przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i zaprezentuje utwory takie jak: „Grzechem Adama ludzie uwikłani”, „Archanioł Boży Gabryjel” i inne.”

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: -13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych, -14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

14. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Szczęść Boże!