Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 marca 2024

By 18 marca 2024No Comments
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: (rozpoczynające się parafialne rekolekcje i) spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. (Zapoznajmy się z programem rekolekcji, który wywieszony został w parafialnej gablotce, z godzinami spowiedzi świętej i znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski). Składka w czasie rekolekcji będzie przeznaczona na potrzeby związane z tym czasem.
Róża różańcowa Rodzin

3. Dziś na godz. 15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa ulicami miejscowości dzisiaj o 18:30. Jest jeszcze kilka rozważań stacji Drogi Krzyżowej.
– dzieci na godz. Piątek 17 kl.3 D, 3 E, 3 F i 3 ze szkoły im. S. Lema 22. 03 24.- poświęcenie książeczek
– młodzieży na godz. i dorosłych na godz. 18:30.

4. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki Wolontariuszy z naszego parafialnego oddziału spotkamy również w sklepach naszego miasteczka/osiedla, gdzie przyjmują produkty spożywcze dla najuboższych – podzielmy się z potrzebującymi świątecznymi zakupami. Dziękujemy również za włączenie się w akcję „Jałmużna postna” –
Na pomoc mieszkańcom Ukrainy

5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną (lub o innej godzinie) zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość chętnych rodzin, to rozpoczniemy modlitwę w ramach Róży Różańcowej pw. Najświętszej Rodziny.

6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą / Mszą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję: MARSZ DLA JEZUSA. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa.

7. W poniedziałek 25 marca będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpoczniemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do podjęcia adopcji zapraszam na Mszę św. 25. Marca o godz. 18. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.

8. W imieniu Chóru Psalite Deo, Pani Dyrygentki i Parafii zapraszam na czuwanie modlitewne po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej W Wielki Czwartek.

9. Sołtys Bibic Tadeusz Łysek zaprasza w „Niedzielę Palmową” na bibicki rynek, na godzinę 12. 15 Jak co roku dzięki inicjatywie Bibiczanina, regionalisty pana Henryka Banasia na scenie wspólnie wystąpią Pucheroki. Ta tradycja sięgająca XVII wieku przekazywana jest w Bibicach z pokolenia na pokolenie. Do zobaczenia na Pucherokach.11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na sfinansowanie węzła sanitarnego przy Parafii. Państwu Raszewskim dziękuję za ukwiecenie okolic figury Matki Bożej i pomnika św. Jana Pawła II. Miłej i błogosławionej niedzieli Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!