Ogłoszenia Duszpasterskie 10 marca 2024

By 11 marca 2024No Comments
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są wielkopostne rekolekcje, które zaczniemy w przyszłą niedzielę. W niedzielę program rekolekcji będzie dostosowany do stałych godzin Mszy św. Program rekolekcji najdziemy także w Internecie, w parafialnym newsletterze oraz w gablocie. Dodatkowo o godz. 18:30 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Bibic. Druhów Strażaków proszę o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17, dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 18:30. Poświęcenie książeczek dla dzieci z klas 3. będzie w następującym porządku: Kl. 3a, 3b, 3c piątek 15. 03 24; kl.3d, 3e, 3f i 3 z Lema 22. 03 24.

4. Młodzież z klas 7. Proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

5. Wolontariusze CARITASU rozprowadzają wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz oddział parafialny oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych i chorych, zwłaszcza dzieci. Spotkamy ich również w tym tygodniu przy sklepach, gdzie zbierają pomoc żywnościową dla najuboższych.

6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. W następną 3. niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy