Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 lutego 2024

By 5 lutego 2024No Comments
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

3. SPOTKANIE SCHOLI BĘDZIE W PIĄTEK O GODZ. 17. 30. Serdecznie zapraszam.

4. W związku z przypadającą w dniu 18 maja 2024r. 80-tą rocznicą zwycięstwa wojsk Generała Andersa pod Monte Cassino Fundacja Brama 1934 zamierza w dniach 11-19 maja 2024r zorganizować bieg sztafetowy. Do pokonania przez 22 biegaczy będzie trasa licząca ok 1770 km
z podkrakowskich Bibic na wzgórze Monte Cassino, wiodąca przez Polskę, Słowację, Austrię, Słowenię i Włochy. ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W BIEGU.

5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych, cierpiących i seniorów wraz z opiekunami zapraszam na Mszę św. o godz. 16. Po Mszy św. będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych i nabożeństwo Lourdzkie. Okazja do spowiedzi będzie od 15:30.

6. Kontynuuję spotkania modlitewne z mieszkańcami . W tym tygodniu w następującej kolejności.

Graniczna od 143 do końca w poniedziałek 5 lutego od godz. 13
Kwiaty Polne od numeru 1 do końca w poniedziałek 5 lutego od godz. 16
Niezapominajek od numeru 1 w poniedziałek 5 lutego od godz. 18
Wrzosowa od numeru 1 do końca we wtorek 6 lutego od godz. 13
Zbożowa od numeru 1 do końca we wtorek 6 lutego od godz. 17
Zagaje od numeru 1 do końca w środę 7 lutego od godz. 13
Widokowa od numeru 1 do końca w czwartek 8 lutego od godz. 13
Krótka od numeru 1 do końca w czwartek 8 lutego od godz. 14
Kościelna od numeru 1 do końca w czwartek 8 lutego od godz. 14:30
Rezerwistów od numeru 1 do końca w piątek 9 lutego od godz. 13
Jurajskie Wzgórze od numeru 2 do końca w sobotę 10 lutego od godz. 10
Sosnowa od numeru 1 do końca w sobotę 10 lutego od godz. 12

7. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że decyzje podatkowe od nieruchomości i rolne na rok 2024 można odebrać w Domu Ludowym, Rynek 2 w sobotę 10 lutego od godz. 9.00 do 12.30 i od 19.00 do 19.30 oraz w niedzielę 11 lutego od godz. 9.00 do 12.30 i od godz. 17.00 do 17.30

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!