Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 28 stycznia 2024

By 30 stycznia 2024No Comments
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. Serdecznie zapraszamy na spektakl BETLEJEM W BIBICACH w niedzielę 28 stycznia 2024 o godz. 17.30 do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem spędzić kilka chwil razem, poznać tradycje i zwyczaje w tym cudownym okresie bożonarodzeniowym. Dlatego zapraszamy serdecznie na wspólne oglądanie jasełek w wykonaniu dzieci , młodzieży i dorosłych z Bibic. W przedstawieniu weźmie także udział zespół „Bibiczanie”, chór Psallite Deo, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego. Akompaniować będą p. Jan Regulski – akordeon i p. Leszek Steć – skrzypce. Gościnnie wystąpi p. Stanisław Plewniak. Światłem i dźwiękiem zajmie się p. Michał Gajoch, a reżyseruje p. Anna Schnotale.

3. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Serdecznie Zapraszam. Zapraszam do pomocy z rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowych w sobotę o godz. 10.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:9;18. Na Mszy św. o godz. 18 dzieci z klas 3 przygotowujące się do pierwszej Komunii św. odnowią przyrzeczenia złożone w ich imieniu w czasie chrztu św. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Proszę także czwartek pros o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17 do 18. Do chorych pojadę w piątek o godz. 10. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu będę modlił się i błogosławił domu mieszkańców:

Graniczna 7-17, Jagodowa, Jaśminowa, Wiśniowa poniedziałek 29 stycznia od godz. 13
Galicyjska od 32 do końca we wtorek 30.01. od godz. 13
Łąkowa od numeru 1 do końca we wtorek 30 stycznia od godz. 16
Zielona od numeru 1 do końca we wtorek 30.01 od g. 18
Bławatkowa od numeru 1 do końca w środę 31 stycznia od godz. 13
Bukowa od numeru 3 do końca w czwartek 1 lutego od godz. 13
Dzikich Róż we czwartek 1 lutego od godz. 17
Graniczna od numeru 51 do 135 w sobotę 3 lutego od godz. 10
Graniczna od 143 do końca w poniedziałek 5 lutego od godz. 13
Kwiaty Polne od numeru 1 do końca w poniedziałek 5 lutego od godz. 16
Niezapominajek od numeru 1 w poniedziałek 5 lutego od godz. 18

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.
– W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!