Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 stycznia 2024

By 15 stycznia 2024No Comments
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

2. Siedemnasty stycznia to tragiczna data w historii Bibic. W wyniku rozpętanej wojny przez Niemcy zginęło kilkanaście osób w tym także małe dzieci z Bibic. Zapraszam na Mszę nowennową i modlitwę za tragicznie zmarłych naszych Rodaków oraz będziemy modlić się o pokój w wielu miejscach zapalnych na Ziemi.

3. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu.

4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią.

5. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:

Lipowa od 59 do 1 w poniedziałek 15.01. od godz. 11
Warszawska od jednostki wojskowej do numeru 175/2 we wtorek 16.01 od g. 13
Dworska od numeru 1 do końca we środę 17.01. od godz. 13
Kasztanowa od numeru 1 w środę 17.01. od godz. 16.
Leśna od 3 do 17 w czwartek 18.01 od 13
Leśna od 18 do 46 w sobotę 20.01 od g. 10
Mokra od numeru 1 do końca w poniedziałek 22.1 od g. 13

6. W imieniu parafii i p. Erwina Kusa(p. Erwin wcześniej prowadził w jednej z parafii przez wiele lat scholę), zapraszam na spotkanie organizacyjne scholi w sobotę 20.01 o godzinie 10.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami, aby ustalić terminy najbardziej odpowiednie na spotkania, Zaśpiewamy 2, 3 kolędy. Spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszamy wszystkich kto chce śpiewać i grać niezależnie od instrumentu oraz wieku.

7. Działalność, charyzmat oraz struktury organizacyjne RYCERZY KOLUMBA – organizacji o zasięgu światowym zrzeszającą mężczyzn przybliży nam w niedzielę 21.01. p. Tomasz Konturek.

8. W przyszłą niedzielę 21 stycznia przed naszym kościołem wolontariusze Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen kwestować będą do puszek na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom. Zebrane Fundusze zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Kresach i w ogarniętej wojną Ukrainie. Zachęcam do ofiarności. Celem akcji jest pomoc Polakom mieszkającym na Kresach na Białorusi, Litwie, Ukrainie, w Rumunii i w Mołdawii. Większość z nich to ludzie w podeszłym wieku, schorowani i żyjący w biedzie. Stowarzyszenie pomaga również polskim szkołom i instytucjom kultury na Kresach. Dla naszych Rodaków na Kresach każdy przejaw pamięci o nich jest niezwykle ważny. Stowarzyszenie również regularnie stara się pomagać jedynemu Hospicjum działającemu na Litwie prowadzonemu przez Polską Siostrę Zakonną Michaelę Rak.

9. Pogrzeb śp. Zofii Ryczko będzie we wtorek o g. 11:30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa za Zmarłą.

10.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw. W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wykonanie węzła sanitarnego przy kościele oraz doprowadzenie wody do zakrystii. Miłej i błogosławionej niedzieli Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!