Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 XII 2023 R.

By 27 grudnia 2023No Comments
ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  

1. Na ręce p. Krystyny Sikora i Krystyny Gołda dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowanie i ubranie szopki, ułożenia i przystrojenia choinek.. Na ręce p. Anny Leginowicz dziękuję za przygotowanie i umocowanie ozdób wokół kościoła i naszego Rynku. Na ręce p. Sołtysa składam podziękowanie za troskę o przystrojenie naszego Rynku. Na ręce Komendanta OSP w Bibicach dziękuję za przystrojenie drzewa przy kościele. Panu Szczepanowi Baran dziękuję za pomoc w przygotowaniu choinek.

2. W środę wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 18 zostanie poświęcone wino. Będzie także degustacja. Zachęcam Parafian do tego, aby sobie może przywieźć wino. Zostanie ono poświęcone.

3. Następną niedzielę święto Świętej Rodziny. W tym dniu także będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam. Małżonków, może przyszli razem na Mszę świętą, która będzie w porządku niedzielnym, aby odnowić przysięgę małżeńską..

4. W niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15, następnie na modlitwę w ramach inicjatywy Różaniec do granic czasu, Na Mszy św. o godz. 16 i nabożeństwie będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

5. W poniedziałek 1. Stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8; 11 i 16. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

6. W imieniu Pana Organisty, Parafii i swoim bardzo dziękuję za przyjęcie opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary w przy tej okazji przekazywane panu Piotrowi. Jest to nasze podziękowanie za jego piękna posługę w naszej parafii.

7. W czwartek 29 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Będę ogłaszał w podobny sposób, jak miało to miejsce przed pandemią, natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniach. Oczywiście, jeśli ktoś z rodziny zaproszą mnie w trakcie kolędy na danej ulicy to skorzystam z zaproszenia będę się modlił z rodziną i pobłogosławię dom.
Ul. Spacerowa od numeru 1 do 94 w czwartek 28.12.2023 r. od godz. 9
Ul. Spacerowa od numeru 96 do końca w sobotę 30.12.2023 od godz. 10

8. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 21 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!