Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.12.2023 r.

By 19 grudnia 2023No Comments
CZWARTA  NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszam codziennie na Roraty o godz. 18.

2. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele –10 i 17 i 24 grudnia po każdej Mszy Św.

3. Forma kolędy na zaproszenie zdaniem wielu księży także i moim zdała w ubiegłym roku egzamin. Będą wydrukowane formularze zaproszeń na kolędę(będzie można zabrać z kościoła). Tekst zaproszeń będzie rozesłany także newsletterem. Rodziny, które będą chciały, by kapłan pomodlił się i pobłogosławił dom oraz spotkał się z rodziną w domu proszę by wypełniły formularz zaproszenia i odesłały drogą elektroniczną lub wrzuciły zaproszenie do skrzyneczki do 26 grudnia br. Będę ogłaszał porządek kolędy tak, jak to bywało wcześniej ( przed pandemią) natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniu.

4. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na Mszę św. we wtorek 19 grudnia o godz. 19. Po Mszy św. w intencjach Członków PRD zapraszam na spotkanie. Spowiedź święta będzie w piątek od 16 do 20 z przerwą od 18 do 1830.; Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

5. Zapraszam Parafian do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta w środę od godz. 9 szczególnie mężczyzn proszę wtedy o ustawienie choinek, a w czwartek zapraszam do pomocy w przystrojeniu kościoła na święta. .

6. W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ WYPADA WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. MSZE ŚW. BĘDĄ O GODZ. 8;11 I 12:30. W wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

7. KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁĘK OD 19 DO 19:30 I W SOBOTĘ OD 9 DO 10. ZMIANY PODYKTOWANE SĄ POMOCĄ W SPOWIEDZI W SĄSIEDNICH PARAFIACH. ZA UTRUDNIENIA BARDZO PRZEPRASZAM.

8. DO CHORYCH I SENIORÓW PÓJDĘ ZANIEŚC PANA JEZUSA W SOBOTĘ OD G. 10:30.

9.O 23: 40 przed Pasterką będzie modlitwa w intencji o poszanowanie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Tuż przed rozpoczęciem Pasterski wysłuchamy Martyrologium Rzymskie na dzień 25 grudnia. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24. Masza św. Pasterska będzie szczególnie dla chorych transmitowana przez Internet. Składka na pasterce przeznaczona będzie na fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych SOS. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 8; 11 i 16.

10. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. będą o 8:11:16. W czasie Mszy św. będzie poświęcony owies. Składka w święto św. Szczepana będzie przeznaczona na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszach św. będzie poświecenie owsa.

11. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

12. Dziękuję za dary do kuchni, za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Ofiary z życzeń będą przeznaczone na sfinansowanie węzła sanitarnego przy naszym kościele. Wczoraj miało miejsce, udzielenie sakramentu bierzmowania oraz poświęcenie części duszpasterskiej nowo rozbudowanej części plebanii. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży za piękne uczestnictwo w przygotowaniach Rodzicom za dar ofiarny Bardzo dziękuję panu Kościelnemu panu Organiście, nadzwyczajnym Szafarzom Komunii świętej. Chórowi Psalite Deo, Zespołowi Małe Słowianki, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Panią Krystynom za przygotowanie dekoracji.

13. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 21 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię na portalu społecznościowym przy konkretnym zdjęciu.

14. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!