Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 grudnia 2023

By 10 grudnia 2023No Comments
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.

2. Spotkania modlitewne i organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będą w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 19.30. Spowiedź św. dla młodzieży mającej przyjąć sakra net bierzmowania i rodzin będzie w piątek od godz. 16 do 17:45. W czasie Mszy św. w sobotę 16 grudnia o godz. 11 ks. kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele –10 i 17 i 24 grudnia po każdej Mszy Św.

4. Forma kolędy na zaproszenie zdaniem wielu księży także i moim zdała w ubiegłym roku egzamin. Będą wydrukowane formularze zaproszeń na kolędę(będzie można zabrać z kościoła). Tekst zaproszeń będzie rozesłany także newsletterem. Rodziny, które będą chciały, by kapłan pomodlił się i pobłogosławił dom oraz spotkał się z rodziną w domu proszę by wypełniły formularz zaproszenia i odesłały drogą elektroniczną lub wrzuciły zaproszenie do skrzyneczki do 26 grudnia br. Będę ogłaszał porządek kolędy tak, jak to bywało wcześniej ( przed pandemią) natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniu.

5. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na Mszę św. we wtorek 19 grudnia o godz. 19. PO Mszy św. w intencjach Członków PRD zapraszam na spotkanie.

6. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii, a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

7. Druhowie Strażacy roznoszą kalendarze. Dzisiaj także Druhowie OSP Bibice, zapraszają na kolejną akcję krwiodawstwa.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 19:do 19:30. W sobotę kancelaria z powodu uroczystości parafialnych będzie nieczynna

9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

10. Dziękuję za dekorację adwentową, za dary do kuchni za bardzo solidne odśnieżanie wokół kościoła i plebanii. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !