Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 grudnia 2023

By 3 grudnia 2023No Comments
NIEDZIELA ADWENTU

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy w niedzielę o godz. 8 a w dzień powszedni o godz. 18.

3. Spotkanie Wspólnoty „Niespokojni Nadzieją” będzie we wtorek o godz. 19. Wspólnota Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. SPOTKANIE MŁODZIEŻY W CZWARTEK O GODZ. 19. Spotkanie Kandydatów na lektorów będzie w sobotę o godz. 10.

4. KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W PONIEDZIAŁEK., ŚRODĘ, PIĄTEK W GODZINACH: 18:45-19:30. W SOBOTĘ 9-10.

5. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

6. W środę, 6 grudnia Mszy roratnej o godz. 18 Parafian odwiedzi Święty Mikołaj. Przy okazji tego wspomnienia podejmijmy refleksję na temat naszego zaangażowania w dzieła charytatywne.

7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. Wcześniej o godz. 12 będziemy przeżywali GODZINĘ ŁASKI. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. Zapraszam dzieci młodzież dorosłych którzy chcieliby przygotować i wystawić jasełka w naszej parafii we wtorek g. 19.

9. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 18, 17 i 24 grudnia po każdej Mszy Św.

10. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny od Pana Organisty opłatków wigilijnych. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego całoroczną piękną pracę. Jest to także nasz obowiązek, jako Parafian aby wyrazić także w ten sposób wdzięczność panu Piotrowi.

11. Druhowie Strażacy odwiedzą nasze domy 2 i 3 grudnia oraz 9 i 10 grudnia. Na 2024 r. i przyniosą nam kalendarzy przez druhów strażaków w dwóch terminach. Zapraszają serdecznie 10 grudnia od godziny 9:00 do 13:00 na kolejną akcję krwiodawstwa.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.
Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.
W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

14. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!