Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 listopada 2023

By 29 listopada 2023No Comments
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.

3. A w środę, zbliżając się do zakończenia obecnego roku liturgicznego, jeszcze raz podczas Nowenny o godz. 18 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!

4.W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 10. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam do skorzystanie ze spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie.

6. Spotkanie Wspólnoty „Niespokojni Nadzieją” będzie we wtorek o godz. 19. Wspólnota Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Msza św. w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i ich Rodzin będzie w czwartek o godz. 18:45. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne. Msza św. za Państwo organizujące przywożenie żywności oraz ich rodzin będzie w sobotę o godz. 19. 39 tys 266zl21 grPo Mszy św. będzie spotkanie andrzejkowe na plebanii. Kurs dla kandydatów na lektorów będzie w sobotę o godz. 10.

7. Powstała taka myśl aby zorganizować w parafii świetlice dla dzieci i młodzieży jest w naszej parafii wielu pracowników naukowych wielu nauczycieli wielu także już emerytów którzy zakończyli swoją działalność zawodową a może chcieliby poświęcić jedną 2 godziny w tygodniu czy aby na przykład pomóc dzieciom młodzieży w opanowywaniu materiału szkolnego szczególnie tym dzieciom tej młodzieży których rodziców nie stać na jakieś dodatkowe zajęcia stąd zamierzamy w parafii zorganizować taką świetlicę chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu.

8. Zapraszam dzieci młodzież dorosłych którzy chcieliby przygotować i wystawić jasełka w naszej parafii do kontaktu ze mną lub z panią Kasią – katechetką

9. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny od Pana Organisty opłatków wigilijnych. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego całoroczną piękną pracę. Jest to także nasz obowiązek, jako Parafian aby wyrazić także w ten sposób wdzięczność panu Piotrowi.

10. Druhowie Strażacy odwiedzą nasze domy 2 i 3 grudnia oraz 9 i 10 grudnia. Na 2024 r. i przyniosą nam kalendarzy przez druhów strażaków w dwóch terminach. Zapraszają serdecznie 10 grudnia od godziny 9:00 do 13:00 na kolejną akcję krwiodawstwa.

11. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

13. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!