Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 listopada 2023

By 12 listopada 2023No Comments
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. „Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza na Koncert Patriotyczny, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej w Zielonkach. Wystąpią: Zespół Fermata, orkiestra kameralna, zespoły ludowe Czerwone Korale oraz Folklove z Grupą Starostów. Wstęp wolny”.

3. Centrum MACIERZ POLONII zaprasza 12 listopada godz. 15 00 na koncert z okazji Święta Niepodległości „Dla Ojczyzny” w wykonaniu dzieci szkół z Michałowic i Woli Zachariaszowskiej, oraz Orkiestry Dętej „Hejnał”.

4. Msza św. dla grupy Niespokojni Nadzieją będzie we wtorek o godz. 18:45. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w środę o godz. 19. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Magnalia Dei. Uroczystą Mszę św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w sobotę 16.12.2023 r. o godz. 11. odprawi ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży będzie w czwartek 16.10. br. o godz. 19

5. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

6. Dziękuję Parafianom za przygotowanie kościoła i otoczenia na pogrzeb śp. ks. Andrzeja Gawrońskiego. Dziękuję Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za udostępnienie Domu Ludowego. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie obiadu, Parafiankom za upieczenie i przyniesienie ciast, Druhom Strażakom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Chórowi Psallite Deo, Panu Grabarzowi. Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. Ceremoniarzom Lektorom, Ministrantom.

7. Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 17. 10 w Domu Ludowym, Rynek 2. Warto przyjść, aby wspólnie zadecydować o Bibicach, o sprawach dla nas Bibiczan ważnych.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

– Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).

– Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku pierwszej wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła Miłej i błogosławionej niedzieli Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!