Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 listopada 2023

By 5 listopada 2023No Comments

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

2. OD ŚRODY DO SOBOTY O GODZ. 17:40 ODMAWIAMY KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

3. Msza św. za śp. śp. ks. Andrzeja Gawrońskiego będzie odprawiona w Nowym Targu o godz. 14 w poniedziałek. We wtorek o godz. 10. Rozpoczniemy czuwanie modlitewne, a o godz. 12 będzie odprawiona Mszą św. pogrzebowa w naszym kościele, a następnie trumna z ciałem śp. ks. Andrzeja Gawrońskiego spocznie w grobowcu księży na naszym parafialnym cmentarzu. Proszę o modlitwę za śp. ks. Andrzeja, który przez 20 lat duszpasterzował w naszej parafii.

4. Spotkanie grupy Niespokojni Nadzieją będzie we wtorek o godz. 19. Grupa Magnalia Dei zaprasza na Mszę św. w środę o godz. 20.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w środę o godz. 19. W następnym tygodniu też będzie w środę.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta o godz. 18 – serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej!

7. W czwartek, 9 listopada świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.

8. Adoracja Pana Jezusa w ciszy będzie w piątek od godz. 18:45 do 21. Zapraszam.

9. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszej parafii tego dnia Msze Święte według porządku świątecznego o godz. 18. Tradycyjna zbiórka do puszek tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

11. Jest wypisana książka Mszalna na 2024 rok.

12. Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 17. 10 w Domu Ludowym, Rynek 2. Warto przyjść, aby wspólnie zadecydować o Bibicach, o sprawach dla nas Bibiczan ważnych. W sobotę 11 listopada od 9.00 do 11. 00 w Domu Ludowym będzie można zapłacić IV ratę podatku od nieruchomości.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

-Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

-Sobota, 11 listopada – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

15. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!