Ogłoszenia Duszpasterskie 22 października 2023

By 23 października 202326 października, 2023No Comments

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

2. Codziennie o godz. 17:40 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej modlitwy. O godz. 18 Msza św. a następnie Różaniec.

3. Spotkanie grupy Niespokojnie Nadzieją będzie we wtorek o godz. 19; grupy Magnalia Dei w środę o godz. 19. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek o godz. 19. Kurs Kandydatów na lektorów w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

4. W środę gromadzimy się w kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

5. ZBLIŻA SIĘ UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZAPRASZAM DZIECI W NIEDZIELĘ 29 PAŹDZIERNIKA NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 11- MSZĘ ŚW. RODZINNĄ. ZACHĘCAM DZIECI, BY SIĘ PRZEBRAŁY ZA ULUBIONĄ ŚWIĘTĄ LUB ŚWIĘTEGO. PROSZĘ RODZICÓW O POMOC W PRZYGOTOWANIU STROJÓW DLA DZIECI.

6. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

7. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNNA W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ GODZ. 18:45-19:30 SOBOTA GODZ. 9-10.
MSZE ŚW. OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY O GODZ. 18. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.

8. Chór Psallite Deo serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 28 października w sobotę o godz. 18, w Hali Sportowej w Zielonkach .Będzie to koncert Muzyki Rozrywkowej z okazji 10- lecia działalności artystycznej chóru Psallite Deo. Gościnnie wystąpią Karolina Leszko i Daniel Cebula-Orynicz, dyryguje Marta Przybyła. W programie koncertu m.in.: ABBA, QUEEN, BAJM, Zbigniew Wodecki i Anna Jantar

9.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (święto).

10. Dziękuję za troskę o kościół, za dary do kuchni. WE WRZEŚNIU 2023 DOSTARCZONO ŻYWNOŚĆ NA KWOTĘ 46 TYS 41.ZL 49 GR. Dziękuję za przywożenie żywności, zawożenie do rodzin oraz organizację tej pożytecznej akcji. 11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy