Ogłoszenia Duszpasterskie 1 października 2023

By 6 października 2023No Comments
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 16, a dzień powszedni od poniedziałku do soboty o godz. 18. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Poświęcenie różańcy dla dzieci z klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 16. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Mężczyzn chętnych do podjęcia się funkcji nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. proszę o kontakt. Spotkania formacyjne przygotowujące do tej posługi rozpoczną się 7 października br.

2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

3. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

4. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM TYGODNIU BĘZIE CZYNA W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ OD GODZ. 18:45-DO 19:30.

5. W sobotę 7 października br. odbędzie się dziękczynno- błagalna autokarowa pielgrzymka parafialna do: Sanktuarium NMP Płaczącej z La Salette w Dębowcu, do Sanktuarium i Pustelni Św. Jana w Dukli, oraz do Komańczy- miejsca więzienia Bł. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła, a powrót ok. godz. 22.00. W cenie: przejazd, ubezpieczenie, opieka duchowa przewodnika i pilota, przewodnicy miejscowi, obiad oraz drobna pamiątka. Koszt 150 zł od osoby dorosłej (dzieci i młodzież 130 zł). JEST JESZCZE KILKA WOLNYCH MIEJSC.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 10. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie spotkanie tajemnic różańcowych.

7. Spotkanie wspólnoty „Niespokojni Nadzieją” będzie we wtorek o godzinie 19:00. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w środę o godzinie 19:00 Spotkanie to prowadzi wspólnota Magnalia Dei, dla której o godz. 20 odprawię Mszę św. Serdecznie zapraszam.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe).
Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe).
Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Za dary do kuchni. Za wspaniałe soczki i nie tylko. 14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy