Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 września 2023

By 25 września 2023No Comments
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Bardzo dziękuję Parafianom i nie tylko, którzy w ubiegłym roku otworzyli serca i domy dla Uchodźców z Ukrainy. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy ofiarowali i organizowali pomoc. Za przygotowywanie i zawożenie posiłków na Dworzec PKP a później do namiotu Caritas. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

2. Wspólnota „Niespokojni Nadzieją” zaprasza we wtorek o godz. 19. Wspólnota modlitewno-charyzmatyczna „Magnalia Dei” zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie przedstawicieli Rodziców dzieci z klas drugich w sprawie organizacji pierwszej Komunii św. w 2025 roku będzie w środę o godz. 20. Msza św. dla nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i ich Rodzin będzie w czwartek o godz. 18:45. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas ósmych i pierwszych szkół średnich będzie w piątek o godz. 16:30. Poświęcenie różańcy dla dzieci z klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 1 października na Mszy św. o godz. 16. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Mężczyzn chętnych do podjęcia się funkcji nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. proszę o kontakt. Spotkania formacyjne przygotowujące do tej posługi rozpoczną się 7 października br.

3. W sobotę 7 października br. odbędzie się dziękczynno- błagalna autokarowa pielgrzymka parafialna do: Sanktuarium NMP Płaczącej z La Salette w Dębowcu, do Sanktuarium i Pustelni Św. Jana w Dukli, oraz do Komańczy- miejsca więzienia Bł. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła, a powrót ok. godz. 22.00. W cenie: przejazd, ubezpieczenie, opieka duchowa przewodnika i pilota, przewodnicy miejscowi, obiad oraz drobna pamiątka. Koszt 150 zł od osoby dorosłej (dzieci i młodzież 130 zł). Zapisy do 5 października br. wraz z wpłatą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Informacje i szczegółowy plan pielgrzymki przy zapisie. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych Ilość miejsc ograniczona, dlatego nie zwlekajmy z zapisami.

4.Przy Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu k. Szczecina powstaje Róża Różańcowa, która będzie modlić się za Mężów. Jeśli któraś Żona z naszej Parafii chciałaby przyłączyć się do Róży i przez najbliższy rok modlić się w intencji swojego Męża to proszę o kontakt, a przekażę szczegóły. Modlitwa rozpoczyna się 1 października, tajemnicami wymieniamy się na odległość.

5. W ubiegłą sobotę i niedzielę pielgrzymowaliśmy pieszo z naszej parafii do Miechowa-polskiej Jerozolimy. Na ręce pana prof. Krzysztofa Gurby pomysłodawcy i organizatora pielgrzymki kieruję podziękowania wszystkim Uczestnikom i Organizatorom naszego wędrowania. Bóg zapłać za przygotowanie i przywiezienie posiłków. Dziękuję za ofiarowaną wodę mineralną. Bóg zapłać za wspaniałą atmosferę.

6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy św. godz. 18. W niedzielę po Mszy św. o godz. 16. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp. Adama Zabiegaj. Otoczmy zmarłego i jego rodziną naszym modlitwami.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
– Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
– Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
– Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Za dary do kuchni. Za wspaniałe soczki i nie tylko. W sierpniu rozprowadzono w naszej parafii żywność o wartości 38 tys. 562 zł 41 gr. Dziękuję za przywożenie do parafii oraz zawożenie żywności do rodzin. W dzisiaj decyzją Biskupa Ordynariusza naszej Archidiecezji jest kwesta z przeznaczeniem na DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!