Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 września 2023

By 11 września 2023No Comments
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

2. Pielgrzymka z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 16-17 września. Pod zakończeniu etapu sobotniego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zapraszam chętnych do zapisywania się, ale też prosimy wraz z p. prof. Krzysztofem Gurbą- pomysłodawcą pielgrzymki do pomocy w organizacji naszego pielgrzymowania16 września 2023 (sobota) 8.00 Msza święta- Bibice. 9.00 wyjście. Dojdziemy do Kacic ok. 17.00 Bibice (autami, autokarem) 18.00. 17 września 2023 (niedziela): 8.00 wyjazd autami/autokarem; Kacice 8.30; Miechów 14.30, obiad i zwiedzanie 15.00 Msza święta. Około 17.30 powrót do Bibic.

3. MŁODZIEŻ Z KLAS ÓSMYCH I PIERWSZYCH ZE SZKOŁY ŚREDNIEJ PROSZĘ O ZAPISYWANIE SIĘ NA SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. OSTATECZNY TERMIN ZAPISÓW TO NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA BIEŻĄCEGO ROKU. WARUNKIEM UCZESTWNITWA W PRZYGOTOWANIU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA JEST UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH W UBIEGŁYM ROKU.

4. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 18.

5. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

6. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek od g. 18:45-do 21.

7. W niedzielę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

8. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 7. Od środy do soboty o 18. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek od 7:30 do 8; w środę i piątek od.18:45 do 19:30.

9. W niedzielę 17 września będzie gościć w naszej parafii twórcę Szlachetnej Paczki i Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ks. Jacka WIOSNE Stryczka. W czasie kazań opowie o tym, jak można przejść drogę przebaczenia: od zranienia do uzdrowienia. Po Mszy będzie można kupić jego książkę.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. Trwają prace na plebanii. Zgodnie z projektem jadalnia będzie powiększona o wielkość dawnej kancelarii. Zostaną przebite drzwi między jadalnią a pomieszczeniem, gdzie na nowym budynku będzie mieściła się kuchnia. W następną trzecią niedzielę miesiąca skłądka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

12.W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
– sobota, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!