Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 września 2023

By 8 września 2023No Comments
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 16-17 września. Pod zakończeniu etapu sobotniego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zapraszam chętnych do zapisywania się, ale też prosimy wraz z p. prof. Krzysztofem Gurbą- pomysłodawcą pielgrzymki do pomocy w organizacji naszego pielgrzymowania16 września 2023 (sobota) 8.00 Msza święta- Bibice. 9.00 wyjście. Dojdziemy do Kacic ok. 17.00 Bibice (autami, autokarem) 18.00. 17 września 2023 (niedziela): 8.00 wyjazd autami/autokarem; Kacice 8.30; Miechów 14.30, obiad i zwiedzanie 15.00 Msza święta. Około 17.30 powrót do Bibic

2. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Zachęca, by pisać prośby i podziękowania za przyczyną naszej Patronki. W tym dniu zapraszamy DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW, NAUCZYCIELI, KATECHETÓW, WYCHOWAWCÓW I PRACOWNIKÓW SZKÓŁ NA MSZĘ SW. O GODZ. 18. Będziemy modlić się o błog. Boże, zdrowie, bezpieczeństwo i Dary Ducha Świętego w Nowym Roku Szkolnym. Dzieci, ale także młodzież proszę o przyniesienie plecaków z książkami i pomocami szkolnymi, by je poświęcić.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. «Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja

4. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta tego dnia o godz. 18 połączona z błogosławieństwem ziarna siewnego.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny Psalite Deo- próby w piątek o godz. 20, Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny Zespół Caritas (gdyby ktoś chciał włączyć się z przywożenie żywności proszę o kontakt), Grupa Niespokojni Nadzieją zaprasza we wtorek o godz. 19. Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19., a o 20 w intencji tej Wspólnoty, z prośba o dar i ducha ewangelizacji parafii i nas samych będzie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszam.

6. Parafia w Zielonkach organizuje transport na beatyfikację rodziny Ulmów w niedzielę 10 września. Wyjazd o 5 rano. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia do środy (6 września). Cena transportu zależna od liczby zgłoszeń.

7. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNNA: W PONIEDZIAŁEK- 7:30-8; środa, czwartek-18:45-19:30; Sobota- 9-10.

8. MŁODZIEŻ Z KLAS ÓSMYCH I PIERWSZYCH ZE SZKOŁY ŚREDNIEJ PROSZĘ O ZAPISYWANIE SIĘ NA SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. OSTATECZNY TERMIN ZAPISÓW TO NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA BIERZĄCEGO ROKU.

9. Często słyszę pytanie: ilu wiernych liczy nasza parafia. W Bibicach zameldowanych jest ok. 4400 mieszkańców. Według ostatniego spisu powszechnego 4750 mieszkańców. W programie Fara czyli kartotece parafialnej 4202 wiernych.

10. Sołtys Bibic p. Tadeusz Łysek uprzejmie informuje, że trzecią ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym, Rynek 2 w sobotę 9 września od godziny 9.00 do 11.00

11 . W tym tygodniu patronuje nam:
– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Dziękuję za dary do kuchni, za ułożenie i dbanie o kwiaty w kościele, za wszelką pomoc i życzliwość

13 Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!