Ogłoszenia Duszpasterskie 27 sierpnia 2023

By 29 sierpnia 2023No Comments
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

2. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

3. Planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 16-17 września. Pod zakończeniu etapu sobotniego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zapraszam chętnych do zapisywania się, ale też prosimy wraz z p. prof. Krzysztofem Gurbą- pomysłodawcą pielgrzymki do pomocy w organizacji naszego pielgrzymowania
16 września 2023 (sobota) 8.00 Msza święta- Bibice. 9.00 wyjście. Dojdziemy do Kacic ok. 17.00 Bibice (autami, autokarem) 18.00.
17 września 2023 (niedziela): 8.00 wyjazd autami/autokarem; Kacice 8.30; Miechów 14.30, obiad i zwiedzanie 15.00 Msza święta. Około 17.30 powrót do Bibic

4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to jakby odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 10. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. Adoracja w ciszy będzie od 18:45 do 21. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. ZACHĘCAM DO ZAWIERZANIA SIEBIE, RODZIN, FIRM NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ.

8.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Wyrażam wdzięczność tym, którzy reprezentowali naszą parafie i miejscowość na Gminnych Dożynkach z Korzkwi. W lipcu rozprowadzono w naszej parafii żywność za 66067 zł. I 57 groszy.. Bóg zapłać za przywożenie do parafii, a także za dowożenie do domów.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy